Deputetët e VV-së në seancën e sotme kërkuan largimin shisheve të ujit, Pacolli tregon arsyen

Deputetët e Vetëvendosjes, nuk kanë pranuar që t’iu shërbehet uji me shishet e plastikës. Në seancën e sotme, derisa tashmë…

Abazi e mbështet Halitin, kundërshton Pacollin

Kundërshtime ka pasur sot në mes bashkëpartiakëve, Haki Abazi e Fitore Pacolli në Komisionin për Punë të Jashtme. Derisa Fitore…

Haradinaj: Kryeministri jonë ka orientim anti-amerikan

Projekti i gazit ka përplasur edhe deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,…

​Fitore Pacolli: Vetëvendosje do të dalë e para, prijmë bindshëm edhe në Prishtinë

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli në një konferencë për medie pas përfundimit të procesit të votimit, tha se…

​Zemaj e Pacolli përplasen në debat rreth bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave

Lidhur me rekomandimin për shkarkimin e Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave, janë përplasur në seancën e sotme të kuvendit…

​Haxhiu lëshoi mbledhjen, Ligji për automjete nuk merr miratimin e Komisionit për Bujqësi

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor dhe Infrastrukturë ka dështuar të dërgojë në Kuvend Projektligjin për…

Kurti do të insistojë për 4 pikat e tij edhe në takimin e dytë me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të insistojë për katër propozimet e tij, të cilat i paraqiti në takimin e…

Pacolli: Nuk do të votojmë asnjë deklaratë nëse Republika e Kosovës shënohet me fusnotë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve që marrin pjesë në forume të ndryshme…

​Deputetja e VV-së: Ranë maskat, mërgata vlerë për Kosovën, kërcënim për të korruptuarit

Pasi parlamenti nuk arrit t’i siguroj 2/3 e votave për shqyrtimin e projektligjit të Zgjedhjeve me procedurë të përshpejtuar, ka…