Infermierët i japin dy ditë ultimatum Zemajt për dyfishimin e pagesës së ndërrimit të natës

Pasditen e së mërkurës, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimi Spitalor Klinik Universitar…

Infermierët kërkojnë nga Zemaj plotësimin e kërkesave të tyre

Sindikata e Infermierëve të Kosovës, vazhdon të kërkojë rritjen e pagesës së ndërrimeve të natës, pagesë të orëve shtesë dhe…

Sindikata e Infermierëve kërkon siguri në punë: Jemi në rrezik të jetës

“Na quajtët heronj, andaj mos na vrisni”, kjo ishte thirrja e Sindikatës së Infermierëve, punëtorëve shëndetësorë e organizatave, shoqatave të…

Infermierët paralajmërojnë masa radikale nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre

Sindikata e Infermierëve të Kosovës, ka paralajmëruar masa radikale në rast se Qeveria nuk i merr parasysh kërkesat e tyre.…

Punëtorët shëndetësorë paralajmërojnë protesta të përshkallëzuara

Sindikata e infermierëve, mamive dhe profesionistëve të tjerë shëndetësorë të Kosovës kanë protestuar, pasi që kërkesat e tyre nuk u plotësuan nga…

FSShK-ja i reagon Fitim Havollit: Dështuat në LDK, tani mos manipuloni me infermierë

Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës, i ka reaguar kryetarit të Odës së Infermierëve, Fitim Havollit, pasi që ky i…

Infermieri tregon ballafaqimin me koronavirusin: Po diskriminohemi e nënçmohemi

Mbi 100 infermierë në muaj nga Kosova emigrojnë në shtetet perëndimore. Ndërkohë që janë mbi një mijë të tjerë të…
error: