Bajram mes pandemisë

Edhe pse në kushtet e fatkeqësisë natyrore për shkak të pandemisë, qindra besimtarë mysliman iu drejtuan shesheve dhe xhamive për…

Fitër Bajrami nëpër botë

Myslimanët në të gjithë botën po shënojnë në fakt një festë bajrami si asnjëherë më parë, me shumë prej tyre…

Falja e Fitër Bajramit në Durrës bëhet në sheshin pranë xhamisë

Pas agjërimit të muajit të Ramazanit, besimtarët myslimanë sot festojnë festën e Fitër Bajramit. Në Durrës falja është bërë edhe…

Fiter Bajrami festohet pa ceremoni në xhami, kërkohet solidaritet por jo vizita familjare

Myslimanët e Kosovës po festojnë Fitër Bajramin, festë kjo që vjen pas agjërimit njëmujor të muajit të shenjtë të Ramazanit,…

Pa namaz e vizita familjare, myslimanët festojnë Fitër-Bajramin

Myslimanët e Kosovës, por edhe të mbarë globit sot festojnë Fitër Bajramin, festë kjo që vjen pas agjërimit njëmujor të…

Rama uron myslimanët: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër…

Limaj uron besimtarët myslimanë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate,  Fatmir Limaj me rastin e Festës së Fitër Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë…

Haradinaj uron të gjithë shqiptarët me rastin e Fitër Bajramit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë shqiptarët e besimit islam me rastin e…

Thaçi uron besimtarët për Fitër-Bajram: Shmangni vizitat, rreziku ende s’ka kaluar

Presidenti Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Fitër-Bajramit. Duke iu uruar agjërim të pranuar,…

Tërnava: Ruani karakterin festiv të Bajramit

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë Fitër Bajramin, ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon…
error: