Sveçla: Vuçiqi flet për armatosje të Serbisë, në Kosovë konfiskohen fishekë kontrabandë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka reaguar pasi që Policia e Kosovës ka njoftuar se në Leposaviq ka…

Arrestohet një serb në veri, i konfiskohen mbi 6 mijë fishekë

Në fshatin Jashanicë të Leposaviqit, sot Njësia e Ndërhyrjes së Shpejtë e Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare-Veriu ka ndaluar në…

Arrestohet një 36-vjeçar në Rahovec, iu gjetën dy pushkë, një mitraloz e 130 fishekë në shtëpi

Një 36-vjeçar është arrestuar në Rahovec, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij në fshatin Drejnë i janë gjetur…

Një gruaje në Ferizaj i konfiskohet arma me tetë fishekë

Sot rreth orës 18:00 policia e stacionit në Ferizaj njofton se ka pranuar një informacion se një grua në fshatin…

Arrestohet një i dyshuar i sekuestrohet një pistoletë, thikë e fishekë

Dje në Prishtinë njësiti i hetimeve të përgjithshme, ka arrestuar një person i cili kërkohej me urdhëresë të gjykatës. Nga…

Iu gjetën 4 paketime me municion me 4 mijë copë fishekë, dënohet me një vit burgim dhe 1 mijë e 500 euro gjobë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit D.M për veprën penale “Importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi,…