Vendoset data për finalen e Kupës së Kosovës në futsall

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar publikun që është vendosur data për zhvillimin e…

UEFA konfirmon se mund të ndryshohet lokacioni i finales së Ligës së Kampionëve

Për shkak të gjendjes së krijuar ndërmjet Ukrainës dhe Rusisë, raportohet se finalja e Ligës së Kampionëve e planifikuar të…

​Gjithçka që duhet të dini për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve është rikthyer dhe skuadrat më të mira të Evropës po e sfidojnë njëra-tjetrën për të qenë pjesë…

Finalja e madhe mes Trepçës dhe Bashkimit, ja rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së madhe të Kupës së Kosovës në basketboll mes Trepçës dhe Bashkimit. Çerekun…

Bashkimi fiton derbin lokal ndaj Prizrenit 16

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Prizrenit 16 me rezultat 69:94 (15:30, 21:10, 18:28, 15:26), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të…

Vendoset finalja e Kupës së Botës mes klubeve, Chelsea përballë Palmeiras

Kampioni evropian Chelsea ka arritur të sigurojë finalen e Kupës së Botës me klube, ku e ka mposhtur sot skuadrën…

Lorik Cana në tërheqjen e shortit të Ligës së Konferencës

Pasi që mësuam shortet në Ligën e Kampionëve dhe në atë të Evropës, tani është radha që të mësohet shorti…

Qytetarët parashikojnë finalen Itali – Angli

Finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020, asht sikur në të gjithë botën, ka zgjuar interesim dhe po pritet me kureshtje…

Itali – Angli do të jetë finalja e Euro 2020

Do të jetë Anglia kundërshtari i Italisë në finalen e Kampionatit Evropian Euro 2020 pasi ata kanë triumfuar ndaj Danimarkës…

Sot zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futsall, përballen Fc Liburni dhe Fc Liqeni

Sot do të zhvillohet finalja e Kupës së Republikës së Kosovës në futsall ndërmjet Liburnit dhe Liqenit nga Drenasi. Ndeshja…