Fillon mbledhja e kryesisë së Kuvendit, në rend dite është themelimi i komisionit hetimor

Ka nisur mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovë. Pika të rendit të ditës janë edhe mocioni i kryetarit të…

Gjermania ka filluar verifikimi i patentë shoferëve për shtetasit e Kosovës

Gjashtë misionet konsullore të Kosovës në Gjermane, përkatësish në Berlin, në Düsseldorf, në Frankfurt, në Hamburg, në München dhe në…

Protestojnë sindikalistët, kërkojnë rriten e pagave dhe zbatimin e sigurimeve shëndetësore

Ka nisur marshi protestues i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura te Kosovës (BSPK) të cilët kërkojnë  rritjen e pagave, zbatimin…

Fillon takimi i Komisionit të Jashtëm të Kosovës me atë të Shqipërisë

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka pritur në takim delegacionin e Komisionit për Politikën e Jashtme të Kuvendit…

​Fillon dëshminë dëshmitari i tretë i mbrojtjes së Mustafës në Hagë

Jakup Ismaili është dëshmitari i tretë i mbrojtjes së ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa. Para trupit gjykues…

​Fillon takimi Ukrainë-Rusi në Turqi

Tashmë në Stamboll ka nisur raundi i bisedimeve Ukrainë-Rusi. Për nisjen e takimit ka bërë të ditur ambasada e Ukrainës…

Gashi: Kemi filluar mbledhjen e nënshkrimeve për formimin e komisionit hetimor lidhur për menaxhimin e krizës energjetike

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka njoftuar se kanë filluar mbledhjen e nënshkrimeve për…

Rama fillon ditën me pamje nga Ukraina

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky. “Mirëmëngjes…

Fillon takimi i ministrit të Jashtëm rus dhe atij ukrainas në Turqi

Tashmë në Antalia të Turqisë ka filluar takimi i ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe homologut të tij ukrainas,…

Fillon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritet të caktohet seanca e re plenare. Në rend të…