​Murati: Me 21 korrik fillon emetimi i boneve të diasporës

Në fund të këtij muaji do të fillojë emetimi i boneve të diasporës nga Ministria e Financave. Shuma totale e…

​Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë fillojnë patrullimet e përbashkëta

Policia e Kosovës dhe Policia Rrugore e Shqipërisë nga sot kanë nisur patrullimet e përbashkëta, në kuadër të memorandumit të…

Në sallën e edukatës fizike në Shtime ka filluar vaksinimi i qytetarëve kundër COIVD-19

Në Komunën e Shtimes ka filluar sot vaksinimi kundër COVID-19. Kjo komunë ka shndërruar sallën e edukatës fizike në qendër…

Fillon testi i arrtishmërisë për nxënësit e klasave të nënta

Ka nisur testi i arritshmërisë për 26 mijë nxënësit e klasave të nënta. Testi do t’i ketë 100 pyetje dhe…

Filloi puna për hartimin e projektligjit për konfiskimin e pasurisë së fituar në mënyrë të pajustifikueshme

Ka filluar puna për hartimin e projektligjit për konfiskimin e pasurisë së fituar në mënyrë të pajustifikueshme. Me ç’rast, sot…

Fillon vaksinimi i personave mbi 65 vjeç, Bardhi: Nesër nuk do të ketë vaksinime

Këtë të mërkurë ka filluar vaksinimi i personave mbi moshën 65-vjeç, me prioritet ata persona që janë regjistruar në platformën…

Haxhiu: Sot zyrtarisht po fillon një nga proceset më të rëndësishme të drejtësisë, Vetingu

 Sot, nën organizimin e Ministrisë së Drejtësisë, u mbajt takimi i parë i Grupit Punues për hartimin e koncept-dokumentit për…

Fillojnë sot punimet në rrugën “Muharrem Fejza”

Sot do të fillojnë punimet në rrugën “Muharrem Fejza” në kryeqytet. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuat…

​Nga e hëna fillon puna e sektorit të gastronomisë dhe qendrave tregtare

Nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal – MAPL kanë njoftuar se nga e hëna do të filloj punën sektori…

Tërmkolli: Shijojeni Albinin krejt, fillimi drejt autoritarizmit

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)së, Melihate Tërmkolli ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në vend, dhe paralajmërimit të…
error: