Zyrtare: Kampionati Botëror në Katar do të nis më 21 nëntor 2022

FIFA sot ka konfirmuar se Kampionati Botëror 2022 që do të luhet në Katar do të fillojë më 21 nëntor…

FIFA ka vendosur për afatin e transferimeve

FIFA ka shprehur mendimin e saj për problemin shumë të nxehtë të kontratave që skadojnë më 30 qershor. Ideja e…

Dumoshi: Pranimi në FIFA kurorëzoi punën dhe sakrificën e gjeneratave të tëra

Data 13 maj 2016, është një ditë e shënuar në historinë e futbollit të Kosovës pasi rezulton me pranimin e…

Zyrtare: FIFA lejon pesë zëvendësime brenda një ndeshje

FIFA ka dhënë dritën e gjelbërt që të bëhen brenda një ndeshje pesë zëvendësime. E gjitha kjo vjen si rezultat…

FIFA jep lejen për rinovimin me lojtarët që u skadon kontrata më 30 qershor

Federatat dhe Ligat Europiane të futbollit kanë nisur përgatitjet për të çuar deri në fund sezonin futbollistik 2019-2020, pjesa e…

Shtyhet Botërori i ri i klubeve, do zhvillohet në 2022-ën në Kinë

FIFA ka vendosur të shtyjë me një vit edicionin e parë të Botërorit të Klubeve me format të ri më…

Infantino: Nuk rrezikojmë shëndetin e lojtarëve, jemi gati të ndihmojmë klubet

Shumë kampionate janë ndalur për shkak të pandemisë globale të Covid-9, ndërsa disa liga europiane po përgatiten për të rifilluar…

FIFA studion opsionin për të lënë merkaton të hapur deri në fundvit

Ndërprerja e futbollit për shkak të koronavirusit ka prishur tërësisht sistemin dhe tashmë shumë liga po studiojnë mënyrën se si…

Efekti koronavirus, FIFA mund ta zgjasë në 7 muaj merkaton!

Jo vetëm kampionatet dhe Kupat e Europës, UEFA dhe FIFA po studiojnë çdo aspket të futbollit, në momentin që do…

Koronavirusi, ja çfarë do të bëjë FIFA me merkaton dhe kontratat e lojtarëve

Me shumicën e ligave në të gjithë globin të pezulluara për shkak të përhapjes së Covid-19, UEFA vendosi të shtyjë…
error: