Ja si është vjedhur kupa botërore

Kupa botërore e FIFA-s, Juless Rimet, më 19 dhjetor të vitit 1983, vidhet në Brazil. Në vitin 1970, ekipi brazilian…

Përfitimet marramendëse të agjentëve, FIFA vjen me plan konkret për kufizimin e tyre

Tregu i transferimeve mund të transformohet pasi FIFA ka njoftuar se do të vendosë një kufi prej 10 përqind në…

Zyrtarë të UEFA-së dhe FIFA-së arrijnë në Kosovë, ky është qëllimi i vizitës në FFK

Një delegacion me zyrtar të UEFA-së dhe FIFA-së dje kanë arritur në Kosovë me ç’rast do të qëndrojnë për tre…

Publikohet lista e UEFA-së, kjo është skuadra kosovare më e vlerësuar

Në prag të mbylljes së vitit kalendarik, shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka publikuar renditjen e përgjithshme…

Përdorimi i paligjshëm i sprejit në futboll, FIFA ka borxhe në vlerë 100 milionë euro

Gjykata e Lartë e Brazilit shpalli fajtore Federatën Ndërkombëtare të Futbollit për përdorimin e paligjshëm të sprejit të përdorur nga…

Federata e Futbollit Skandinav kërcënon me largim nga FIFA

Federata e Futbollit Skandinav, ku përfshihen kombëtaret si Danimarka, Suedia, Norvegjia, Finlanda, Islanda dhe Ishujt Faroe kanë kërcënuar që do…

Toni Domgjonit i jepet drita e gjelbër të luajë për Kosovën

Kombëtarja e Kosovës ka pranuar një lajm të mirë para udhëtimit në Suedi në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin…

Kombëtarja e Kosovës shënon ngritjen më të lartë që prej anëtarësimit në UEFA dhe FIFA

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të lartë në ranglistë që prej anëtarësimit në UEFA dhe FIFA.…

​Presidenti i FIFA-s: Nuk e përjashtoj mbajtjen e Kupës së Botës çdo dy vjet

Gianni Infantino, president i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA), hapi disa tema intriguese në një takim në Doha. Përkatësisht, Infantino…

​Pezullimi i ndeshjes Brazil-Argjentinë, FIFA lëshon deklaratë zyrtare

Organi më i lartë i futbollit FIFA ka lëshuar sot një deklaratë zyrtare pas pezullimit të ndeshjes kualifikuese të Kupës…