FIFA e konfirmon, do të ketë gjyqtare femra në Kupën e Botës

Gjyqtaret femra do të gjykojnë për herë të parë në një Kupë Bote për meshkuj, dhe këtë gjë e ka…

Gjashtë vite nga anëtarësimi i Kosovës në FIFA

Si sot para gjashtë vitesh Kosova u bë anëtarja e 210-të e FIFA-s. FFK-ja mori 141 vota për anëtarësim, nga…

Loja e futbollit “FIFA” drejt zhdukjes, ja arsyeja

Loja e futbollit FIFA do të zhduket pasi që prodhuesi ka dështuar që të arrijë një marrëveshje të re licencimi…

Infantino për punëtorët e vdekur: FIFA nuk është polici

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino aktualisht ndodhet në Los Anxhelos, ku mori pjesë në një panel diskutimi, gjatë të cilit…

FIFA nis hetimet për abuzimin seksual të një futbollisti në Gabon

Pas dyshimeve për abuzim seksual të futbollistëve të rinj në Gabon, Federata Ndërkombëtare e Futbollit nisi sot një hetim kundër…

Lansohet platforma “FIFA +” në të cilën do të transmetohen ndeshjet pa pagesë

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë FIFA ka njoftuar lindjen e “FIFA+”, platformës së parë argëtuese dixhitale të…

Zgjedhjet në FFK, mediat nuk lejohen as në oborrin e Federatës

Me fillim nga ora 11:00 Federata e Futbollit të Kosovës fillon zhvillimin e Kuvendit Zgjedhor të kësaj federate ku edhe…

Përfaqësuesit e FIFA-s dhe UEFA-s zbarkojnë në Kosovë

Dy shtëpitë më të mëdha në botën e futbollit, FIFA dhe UEFA do të jenë pjesëmarrëse në zgjedhjet e nesërme…

FIFA po punon për një tjetër digjitalizim në lojën e futbollit

Futja e digjitalizimit në sportin më të dashur në botë, futbollin po bëhet gjithnjë e më e madhe. Teknologjia VAR…

Algjeria ankohet në FIFA, kërkon të ri-luhet ndeshja me Kamerunin

Autoritetet algjeriane kanë njoftuar se ata kanë bërë një apel zyrtar në FIFA kundër asaj që ata e përshkruajnë si…