Përdorimi i paligjshëm i sprejit në futboll, FIFA ka borxhe në vlerë 100 milionë euro

Gjykata e Lartë e Brazilit shpalli fajtore Federatën Ndërkombëtare të Futbollit për përdorimin e paligjshëm të sprejit të përdorur nga…

Federata e Futbollit Skandinav kërcënon me largim nga FIFA

Federata e Futbollit Skandinav, ku përfshihen kombëtaret si Danimarka, Suedia, Norvegjia, Finlanda, Islanda dhe Ishujt Faroe kanë kërcënuar që do…

Toni Domgjonit i jepet drita e gjelbër të luajë për Kosovën

Kombëtarja e Kosovës ka pranuar një lajm të mirë para udhëtimit në Suedi në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin…

Kombëtarja e Kosovës shënon ngritjen më të lartë që prej anëtarësimit në UEFA dhe FIFA

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të lartë në ranglistë që prej anëtarësimit në UEFA dhe FIFA.…

​Presidenti i FIFA-s: Nuk e përjashtoj mbajtjen e Kupës së Botës çdo dy vjet

Gianni Infantino, president i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA), hapi disa tema intriguese në një takim në Doha. Përkatësisht, Infantino…

​Pezullimi i ndeshjes Brazil-Argjentinë, FIFA lëshon deklaratë zyrtare

Organi më i lartë i futbollit FIFA ka lëshuar sot një deklaratë zyrtare pas pezullimit të ndeshjes kualifikuese të Kupës…

Vjen vendimi i CAS-it, Nedim Bajrami luan për Shqipërinë

Federata Shqiptare e Futbollit e Futbollit ka njoftuar se Nedim Bajrami është ftuar dhe do të luajë për kombëtaren kuqezi.…

FIFA publikon ranglistën e re, Kosova shënon ngritje, Shqipëria bie për dy pozita

Organi më i lartë i futbollit botëror FIFA ka publikuar renditjen më të re për ekipet kombëtare. Në krahasim me…

Revolucion në futboll, këto janë pesë ndryshimet që FIFA po i planifikon për sportin më të shikuar në botë

FIFA është duke planifikuar të bëjë ndryshime rrënjësore në rregullat e futbollit në të ardhmen e afërt dhe po teston…

Paralajmërohen FIFA dhe UEFA: Barça, Reali dhe Juventusi nuk mund të dënohen

Siç është raportuar nga Cadena SER, UEFA dhe FIFA tashmë janë njoftuar nga Ministria Zvicerane e Drejtësisë se ata nuk…
error: