Miratohet statuti i ri i FFK-së

Federata e Futbollit të Kosovës ka mbajtur sot kuvendin e jashtëzakonshëm që kishte për rend të ditës miratimin e statutit…

FFK publikon një dokument të FIFA-së, thotë se interpreton dilemat e ngritura nga komisioni i MKRS-së

Federata e Futbollit të Kosovës pak para nisjes së kuvendit të jashtëzakonshëm ka publikuar në faqen zyrtare një dokuemnt të…

Hodaj paralajmëron reagimin e FIFA-së ndaj pretendimeve të MKRS-së si dhe mundësinë e përjashtimit nga kjo organizatë

Nesër do të zhvillohet Kuvendi i Jashtëzakonshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës ku pritet të votohet statuti i ri…

Ndërhyrja e qeverisë në zgjedhje, FIFA pezullon federatën

Byroja e Këshillit të FIFA-s ka vendosur që ta pezullojë Federatën e Futbollit të Sri Lankës (FFSL) me efekt të…

​Mori stemën e FIFA-s, gjyqtarja Rita Vehapi rrëfen rrugën drejt suksesit

Pas sukseseve të jashtëzakonshme në xhudo, boks, skitari e sporte të tjera, radha është që Kosova të përfaqësohet në arenën…

Lajme të mira nga FIFA për futbollin kosovar

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Hajrulla Çeku ka dhënë sot disa lajme të mira nga Cyrihu…

​Çeku e Ademi takohen edhe me Infantinon

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi dhe ministri i Sportit, Hajrulla Çeku me bashkëpunëtorë, janë pritur sot…

FIFA hap procedurat ndaj Argjentinës

Siç bëhet e ditur nga “RMC Sport”, organi qeverisës i futbollit botërorë, FIFA ka hapur procedurat ndaj Kombëtares së Argjentinës.…

​“Shovinizmi nuk kalon”, dënimi i dytë për Serbinë

FIFA gjobiti kombëtaren e Serbisë për shkak të sjelljes së tifozëve të saj në Kampionatin Botëror. Serbia u gjobit me…

FIFA: S’kemi gjetur indikacione për “manipulime” ose parregullsi në ndeshjet e Botërorit

Federata ndërkombëtare e futbollit (FIFA) ka deklaruar se nuk janë gjetur indikacione për “manipulime” ose parregullsi në ndeshjet e Botërorit…