FIBA ia beson Kosovës organizimin e dy garave evropiane

Pas votimit në mbledhjen e Bordit të FIBA Evropës në Gjenevë, Federata e Basketbollit e Kosovës, zyrtarisht do të organizojë…

Fetahu merr pjesë në mbledhjen e bordit të FIBA-s

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu të premten do të marrë pjesë në mbledhjen e Bordit…

Peja dhe Trepça vazhdojnë me sfidat e radhës në FIBA Cup

Peja dhe Trepça sot do të kenë sfida të rëndësishme në grupet e FIBA Europe Cup. Kampionët e Kosovës do…

​Peja si kampione, mposht Heroes Den Bosch në FIBA Cup

Peja në shtëpi ka shënuar një fitore të jashtëzakonshme në grupet e FIBA Europe Cup. Pejanët kanë mundur Heroes Den…

Edhe Trepça e gatshme për aventurën evropiane

Ndeshje dhe datë historike për Trepçën. Klubi mitrovicas për herë të parë do të garojë në grupet e FIBA Europe…

Peja e gatshme për FIBA Europe Cup

Kampionia e Kosovës, Peja do të fillojë nesër (e mërkurë) garat në grupet e FIBA Europe Cup. Pejanët janë mysafirë…

Peja eliminohet nga Championsi, vazhdon garat në FIBA Europe Cup

Peja ka pësuar humbje nga kampioni i Danimarkës, Bakken me rezultat 103:79 (23:16, 25:9, 29:30, 26:24), në takimin e zhvilluar…

Sheikh Saud Ali Al-Thani zgjidhet president i FIBA-së

Sot në Manila (Filipine) është mbajtur Kongresi i FIBA-s, me c’rast janë zgjedhur edhe Presidenti dhe Bordi i ri Qendror…

​Kosova-Danimarka, bileta e fundit drejt kualifikimeve për Eurobasket 2025

Ka mbetur vetëm një vend në kualifikimet e FIBA EuroBasket 2025, pasi Bullgaria dhe Sllovakia siguruan biletat e tyre të…

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës viziton sot Kosovën

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një komunikate ka bërë të ditur se drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, Kamil…