European Cup në hendboll, Besa Famgas takohet me Bosna Visoko

Besa Famgas do të udhëtojë në Bosnjë-Hercegovinë për të luajtur njërën ndeshje të raundit të dytë të Kupës Evropiane (European…

Demaj: Pse mos ta mposhtim sërish Italinë

Kapitenia e Kombëtares së Kosovës në hendboll, Leonora Demaj, ishte e pandalshme në ndeshjen e fituar ndaj Italisë, vitin e…

Albana Arifi: Nuk do të jetë lehtë, por shpresoj se do të kualifikohemi

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Albana Arifi, ka respekt për kundërshtarët në kualifikimet për Botërorin 2021, por nuk e vlerëson…

Selektori Shabani i kënaqur me shortin: Kosova mund të kualifikohet në fazën tjetër

Selektori i Kosovës në hendboll (femrat), Agron Shabani, është i kënaqur me shortin e fazës së parë kualifikuese për Botërorin…

FHK-ja paraqet skuadrat për Evropë

Pas përfundimit me plot sukses të garave të edicionit 2019/2020, Federata e Hendbollit e Kosovës ka prezantuar në Federatën Evropiane…

Kampioni dhe fituesi në fuqi takohen në gjysmëfinale të Kupës

Një vit më parë Kastrioti i Ferizajt i dha fund dominimit të Besa Famgas në garat për Kupë të Kosovës…

Lojtari i Bundesliga 2 në dispozicion të Kombëtares së Kosovës

Federata e Hendbollit të Kosovës vazhdon të angazhohet në përpjekje për të rritur konkurrencën në ekipet kombëtare të Kosovës në…

Kthehet hendbolli, në Pejë e Prishtinë ndeshjet e para

Hendbolli më në fund po kthehet në vendin tonë. Të shtunën (nesër) janë ndeshjet e para gjysmëfinale të plejofit në…

Nesër shorti i play-offit në Superligën e femrave

Të shtunën (nesër) do të bëhet tërheqja e shortit për plejofin e Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të…

​Hendbollistët e rinjë në janar paraqiten në dy kampionate evropiane

Për shkak të përhapjes së koronavirusit, shumë ngjarje sportive janë anuluar apo janë shtyrë, duke përfshirë edhe ngjarje me rëndësi…
error: