Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Dhuna në stadiumet e Kosovës, reagon ashpër Federata e Futbollit

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar ashpër pas disa incidenteve që kanë ndodhur në javët e fundit në disa…

Zgjerimi i Ligës së parë, vjen sqarimi nga FFK

Federata e Futbollit e Kosovës e vlerëson plotësisht të pabazë dhe spekulim të pastër lajmin e publikuar në njërin nga…

​Përdori gjuhë të papërshtatshme ndaj Qendresa Krelanit, ky është vendimi i Komisionit Disiplinor ndaj Batatinas

Trajneri i Llapit Tahir Batatina para pak ditësh i përfshi në një debat të ashpër me gazetaren Qendresa Krelani në…

Skuadra kosovare kërcënon me largim nga garat pasi pretendon se po dëmtohet nga gjyqtarët.

Klubi i futbollit Istogu ka kërcënuar me bojkotim të kampionatit me arsyetimin se atyre po iu bëhet padrejtësi e madhe…

FFK miraton raportin financiar, shpalos projektet për vitin 2021

Federata e Futbollit të Kosovës ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të Punës ku u prezantua puna e kësaj federate përgjatë…

FFK synon implementimin e VAR-it në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të Punës ku u prezantua puna e kësaj federate…

FFK mban sot Kuvendin e Rregullt të Punës

Federata e Futbollit e Kosovës sot do ta mbajë Kuvendin e Rregullt të Punës. Kuvendi ishte planifikuar që të mbahet…

Eroll Salihu tregon të ardhmen e Bernard Challandes, flet edhe për largimin e Paqaradës nga Kombëtarja

Dy humbjet e Kosovës nga Suedia dhe Spanja në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, pastaj mos ftesa e…

FFK mban të enjtën Kuvendin e Rregullt të Punës

Federata e Futbollit e Kosovës do ta mbajë Kuvendin e Rregullt të Punës, të enjten më 8 prill në orën…

FC Ballkani kundër gjyqtarit Shpëtim Murtezi: Po shqyrtojmë bojkotimin e ndeshjes me Prishtinën

Klubi i futbollit FC Ballkani, ka reaguar ndaj vendimit të FFK-së për delegimin e gjyqtarit Shpëtim Murtezit në derbin me…
error: