Shtyhet ndeshja Ballkani-Malisheva, zbulohet arsyeja

Kampioni në fuqi i Superligës së Kosovës Ballkani nuk do ta fillojë edicionin e ri në këtë fundjavë pasi ndeshje…

Shorti i Superligës, flasin përfaqësuesit e klubeve

Skuadra e Superligës së Kosovës tashmë kanë mësuar rivalët e tyre për edicionin e ri garue 2022:23 pas hedhjes së…

​Ja kur hidhet shorti për edicionin e ri të Superligës së Kosovës

Komisioni i Garave njofton klubet e Superligës dhe Ligës së Parë se tërheqja e shortit për edicionin e ri garues…

Çeku: Buxheti për zgjerimin e “Fadil Vokrrit” është gati, për kuvendin e FFK-së do të kërkojmë interpretim nga gjykata

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka bërë të ditur se zgjerimi dhe rrija e kapaciteteve…

Nga betejat për rizgjedhjen në krye të FFK-së deri te planet e këtij mandati, Ademi zbulon gjithçka

​I zgjedhur edhe për një mandat të ri katërvjeçar në krye të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) më 6…

Agim Ademi publikon projektin se si do të duket stadiumi “Fadil Vokrri” pas rritjes së kapacitetit

Stadiumi “Fadil Vokrri” shumë shpejtë pritet që të marrë një pamje të re pasi planet për rritjen e kapacitetit të…

Ademi thotë se FFK është e gatshme të nis punën në rritjen e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”

Stadiumi “Fadil Vokrri” është i vetmi në Kosovë që plotëson kriteret për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare si në nivel klubesh…

Ky është vendi ku pritet të ndërtohet shkolla e futbollit në Kosovë

Kosova pritet që së shpejti të bëhet me shkollë të futbollit, nëse plotësohen kushtet paraprake për fillimin e këtij projekti.…

​Ademi thirrje ministrit Çeku: Vepro sa më shpejtë në përfundimin e projekteve të stadiumeve në Gjilan, Pejë e Mitrovicë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, po vazhdon me vizita nëpër stadiumet e futbollit në Kosovë ku…

Ademi kërkon fitore ndaj Greqisë në Ditën e Çlirimit të Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka kërkuar angazhim maksimal nga lojtarët e Kombëtares së Kosovës në…