​De Riu: Jemi të interesuar që të rrisim praninë e muzikës italiane në Kosovë

Këngëtari italian, Alessandro Mahmoud do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Para nisjes së natës së…

Festivali “ZA Fest” në Shkodër mbahet nga 28-30 korrik

Edicioni i gjashtë i festivalit “ZA Fest”, që do të zhvillohet në Shkodër në 28-30 korrik do të mbledhë artistë…

Festivali në Kanë hapet me Zelenskyn që ringjalli frymën e Chaplinit

Festivali i 75-të i Filmit në Kanë filloi me një video-mesazh nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky duke thënë nga Kievi…

50 filma do të shfaqen në “Art Without Limit International” nga 1-3 dhjetor në Prishtinë

Edicioni i dytë i “Art Without Limit International”, i vetmi festival në Ballkan ku të gjithë filmat në program kanë…

Historiku i Oktoberfest

Më 12 tetor të vitit 1810, zhvillohet për herë të parë Oktoberfest ku mbreti bavarez fton qytetarët e Munihut në…

Anulohet Beerfest Kosova

Është anuluar Festivali Beerfest Kosova. Kjo pasi që Policia ka thënë se mbajtja e këtij festivali paraqet rrezik për qytetarët.…

Festivali Rock & Metal United mbahet nga 27-29 gusht në Gërmi

Festivali tradicional Rock United II dhe Metal United III do të mbahet nga data 27 deri më 29 gusht në…

Rikthehet Chopin Piano Fest, emra të njohur nga Evropa peformojnë në Prishtinë

Chopin Piano Fest “Prishtina” është rikthyer me edicionin e tij të 11. Festivali që nis sot do të përfundojë më…

​“Hardh Fest”, 20-vjetori me aktivitete atraktive dhe unike

Festivali “Hardh Fest”, edicionin e kaluar është shënuar simbolikisht me shumë aktivitete online për shkak të vitit pandemik, duke e…

Historiku i Oktoberfest

Më 12 tetor 1810, zhvillohet për herë të parë Oktoberfest ku mbreti bavarez fton qytetarët e Munihut në dasmën e…