Osmani: Festat si Bajrami mbajnë gjallë shpresën dhe shpirtin solidar

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me rastin e festës së Kurban Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët…

Nuk kalon rezoluta për rritjen e çmimeve, shtyhet sërish Projektligji për festat zyrtare

Në seancën e sotme parlamentare, me propozimin e deputetit Fridon Lala sërish është shtyrë për një seancë të ardhshme shqyrtimi…

Vazhdon sot vaksinimi kundër COVID-19

Të enjten, me rastin e 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, nuk kanë punuar qendrat e vaksinimit kundër COVID-19. Ndërkohë që…

Qytetarët e Kosovës në festë, shohin nga afër parakalimin e FSK-së dhe Policisë

Tashmë në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë kanë filluar të mblidhen qytetarë të shumtë për të parë nga afër parakalimin…

​Si filloi Shën Valentini dhe si festohet në Kosovë

14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që…

Të shtëna në një festë, ku ishin edhe motrat Kardashian, Di Caprio, etj

Tre persona janë qëlluar me armë zjarri para një lokali në Los Anxhelos ku po performonte këngëtari Justin Bieber dhe…

Tri dhurata që nuk duhet t’ua jepni kurrë të tjerëve

Zakonisht i zgjedhim dhuratat për të dashurit tanë me kujdes, pasi duam t’i bëjmë ata të lumtur. Por të gjithë…

Parandaloni sulmin në zemër, sigurohuni që të shmangni këto 4 gjëra

Studimet e shumta shkencore të deritanishme kanë treguar se gjatë festave të Vitit të Ri dhe Krishtlindjes është vërejtur një…

Aksionet në SHBA vazhduan të rriten pas festave

Indeksi standard i Bursës së Nju Jorkut S&P 500 u forcua në fillimin e ditës së parë të tregtimit më…

Festat, 12 mijë pasagjerë në ditë udhëtojnë nga Aeroporti i Rinasit

Festat e fundvitit kanë shtuar fluksin në Aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit. Tirana Airport Partners, kompania që menaxhon aeroportin bën të…