35 vjeçarja e vrarë mbrëmë ka pas urdhër-mbrojtje për gjashtë muaj, ndaj të dyshuarit ekziston aktakuzë

Gjykata Themelore e Ferizajt përmes një njoftimi për media ka njoftuar se ka pasur urdhër-mbrojtje ndaj 35 vjeçares e cila…

Një gruaje në Ferizaj i konfiskohet arma me tetë fishekë

Sot rreth orës 18:00 policia e stacionit në Ferizaj njofton se ka pranuar një informacion se një grua në fshatin…

Po luanin bixhoz, arrestohen 13 persona

Policia e Kosovës ka arrestuar 13 persona për veprën penale “Organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”. Në komunikatën…

Drita e mposht Drenicën, pa gola mes Ferizaj e Dukagjinit

Kanë përfunduar dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas plot…

Paraburgim ndaj dy të miturve për dhunim në Ferizaj

Një muaj paraburgim është caktuar ndaj dy të dyshuarve të mitur në Ferizaj për veprën penale “Dhunimi në bashkëkryerje”. “Pas…

Zhduket një i mitur në Ferizaj

Një i mitur është zhdukur që nga 19 nëntori në fshatin Dubravë të Ferizajt. Rasti është raportuar dje nga nëna…

Dhunimi në Ferizaj, Komisioni për të Drejtat e Njeriut: Rastet e tilla të marrin dënimin e merituar

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, sot ka reaguar pas një rasti të dhunës seksuale në Ferizaj. Komisioni për të…

1 muaj paraburgim ndaj një burri për dhunim në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj, sot ka informuar se është caktuar një muaj paraburgim kundër të pandehurit D.S. shtetas i Kosovës,…

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

​Një person i kërkuar, me inicialet Z.T u arrestua sot në Ferizaj. “Policët e stacionit në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale…

Dyshohet se është dhunuar një 12-vjeçare në Ferizaj

Një nënë ka raportuar në Polici se vajza e saj e moshës 12-vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe se nuk…