Një person në Ferizaj voziste automjetin me armë në dorë ndalohet nga policia

Policia ka njoftuar se në Ferizaj kanë vërejtur një person me një armë në dorë në automjet. I dyshuari po…

Shënohet 40-vjetori i LPK-së: Lëvizja dha kontribut në çlirimin e trojeve shqiptare

Lëvizja Popullore e Kosovës në rrethana të rënda të pushimit, ka lëvizur përpara drejt qëllimit të saj kryesor, çlirimit kombëtar…

Prokuroria vazhdon aksionin në Brezovicë

Prokuroria Themelore e Ferizajt po vazhdon inspektimin në zonën e Brezovicës, ku po hetohet për identifikimin dhe regjistrimin e vikend-shtëpizave.…

Përfundon pjesa e parë edhe mes Dukagjinit e Prishtinës dhe Gjilanit e Ferizajt

Ka përfunduar pjesa e parë edhe në dy ndeshjet e tjera të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet…

Arrestohen dy persona pasi rrahën një të mitur në Ferizaj

Policia në Ferizaj ka arrestuar dy persona pasi të njëtit dyshohet se si shkak i një mosmarrëveshje kishin sulmuar një…

Ferizaj, arrestohet një person që shtiu me armë zjarri në ahengun familjar

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një pëson pasi kishte shtënë me armë zjarri në një aheng familjar.…

Arrestohet një person i kërkuar në Kaçanik

Policët në Kaçanik kanë arrestuar personin me inicialet I.M i moshës 48 vjeçar për shkak se dyshohet se ka shkaktuar…

Dy gjoba ndaj shoferit që tejkaloi shpejtësinë

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, ka ndaluar shoferin i cili me automjetin e tij të udhëtarëve shkaktoi kundërvajtje…

Prokuroria në Brezovicë po heton për leje ndërtimore

Është zhvilluar një aksion i Prokurorisë Themelore në Ferizaj në zonën e Brezovicës. “Ferizaj, 04 Gusht 2022 – Prokuroria Themelore…

Arrestohet 51-vjeçari që rrahu djalin dhe dy vajzat e tij në Ferizaj

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një 51-vjeçar, për shkak të dhunës familjare dhe lëndimit trupor. I dyshuari…