Rastet e dyshuara me koronavirus në Ferizaj janë të pavërteta

Komuna e Ferizajt ka demantuar pohimet e një pjese të mediave të cilat kanë raportuar për dy raste të reja…

Komuna e Ferizajt me apel për qytetarët: Mbeturinat të hidhen në qese

Me kërkesë të KRM “Pastërtia” që të mbrohet shëndeti i punonjësve të mirëmbajtjes/pastrimit nga virusi COVID-19, Komuna e Ferizajt apelon…

Gjykata e Ferizajt anulon të gjitha seancat gjyqësore, përveç rasteve urgjente

Gjykata Themelore në Ferizaj ka anuluar të gjitha aktivitetet e gjykatës dhe seancat gjyqësore përveç çështjeve të paraburgimit, urdhrat mbrojtës,…

Komuna e Ferizajt redukton stafin, puna nuk ndalet

Me qëllim të mbrojtjes së shëndetit publik, Komuna e Ferizajt ka bërë reduktimin e stafit nëpër departamente. Pavarësisht kësaj, do…

Në Ferizaj dezinfektohen ndërtesat komunale, palestra sportive dhe stadiumi

Komuna e Ferizajt ka ndërmarrë masat parandaluese për përhapjen e koronavirusit. Përveç dezinfektimit të shpeshtë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë…

Ferizajasve të ardhur nga shtetet evropiane i kërkohet të vetizolohen

Shtabi emergjent dhe ekipi profesional i komunës së Ferizajt, i krijuar rishtaz për përballimin e pandemisë së virusit Corona, ka…

​Agim Aliu: Kemi mobilizuar e pajisur punonjësit shëndetësor për përballimin e situatës

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se po bëjnë të atë çfarë është e mundur, me të gjitha kapacitetet…

Kapet një person i arratisur për tentim-vrasje në Ferizaj

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person të dyshuar për vrasje në tentativë në Babush të Ferizajt. Rasti ka…

Dyshohet për disa grabitje, arrestohet 26-vjeçari

Hetuesit policorë të sektorit rajonal të hetimeve në Ferizaj kanë arritur që të identifikojnë personin L.S. 26-vjeçar, si i dyshuar…

Grabitje e armatosur në një pompë të derivateve

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në fshatin Gërlicë të Ferizajt. Policia thotë se dy viktima meshkuj kosovarë, kanë raportuar…