Policia arreston një person të kërkuar në Ferizaj

Policia në Ferizaj, sot në orën 09:50, në fshatin Varosh  ka arrestuar personin e kërkuar, me inicialet S.H i moshës…

Hendbollistet e Istogut mposhtin ato të Ferizajt

Klubi i hendbollit të femrave, Istogu ka arritur të regjistrojë fitoren e radhës në xhiron e katërt të Superligës së…

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Policët e stacionit në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, sot në orën 13:10 në rrugën “Lulzim Guta”…

Gjashtë vite burgim dhe mbi katërmijë euro gjobë për tre të akuzuarit që kultivuan narkotikë në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurve; N.B., T.B., K.B., të akuzuar sipas aktakuzës së Prokurorisë…

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Sot në orën 06:15 në fshatin Greme të Ferizajit, policia kanë ndaluar e më pas kanë arrestuar personin e kërkuar…

Drita përforcon vendin e parë, Prishtina mposht Ferizajn

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

Trajneri i ri i Ferizajt: Nuk merrem me fjalë, punoj në heshtje

Klubi i futbollit Ferizaj ka prezantuar sot trajnerin e ri, kroatin Andrej Panadic i cili vjen si pasues i Arbnor…

Bylbyl Sokoli tregon nëse po e merr drejtimin e Ferizajt

Klubi i Futbollit Ferizaj ka mbetur pa kryetrajner pas dorëheqjes së Arbnor Morinës nga ky post. Së bashku me Morinën…

Sekuestrohen përkohësisht rreth 100 objekte në Brezovicë

Në Brezovicë janë duke u identifikuar dhe sekuestruar disa vila. Kështu ka bërë të ditur Prokuroria e Themelore në Ferizaj.…

​Situata në klubin e Ferizajt, presidenti Abazi iu drejtohet tifozëve

Në klubin e Ferizajt së fundi janë duke ndodhur ndryshime të papritura. Trajneri Arbnor Morina dha dorëheqje menjëherë pas barazimit…