Po luanin bixhoz, arrestohen 15 persona në Ferizaj

15 persona janë arrestuar në Ferizaj pasi të njëjtit po zhvillonin lojëra të fatit në një lokal në Ferizaj. Në…

​Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj

Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj Prokuroria…

Arrestohet një 64-vjeçar për mbajtje të paautorizuar të armëve në Ferizaj

Sot rreth orës 15:00, policët e stacionit policor të Ferizajt nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj në rrugën “Mejdi…

​Dyshohet se keqpërdorën seksualisht 13-vjeçaren, 1 muaj paraburgim ndaj dy personave

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të…

Aktakuzë ndaj u.d. së drejtorit të Spitalit të Përgjithshëm në Ferizaj për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka ngritur aktakuzë ndaj u.d. së drejtorit të Spitalit të Përgjithshëm në Ferizaj, gjegjësisht të pandehurit…

593 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 593 raste aktive me COVID-19. Numri më i lartë i rasteve është në Komunën e Prishtinës.…

Konfiskohen një pushkë gjysmautomatike e 20 fishekë në Manastirc të Ferizajt

Sonte rreth orës 18:00 stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka pranuar një informacion se…

Arrestohen dy persona për fajde në Ferizaj

Policia e Kosovës në Ferizaj sot ka arrestuar dy persona të dyshuar se kanë kryer veprën penale fajde. Sektori Rajonal…

​Arrestohet një person në Ferizaj, dyshohet se sulmoi seksualisht një të mitur

Një person është arrestuar në Ferizaj meqë dyshohet se në nëntorin e vitit të kaluar ka sulmuar seksualisht një të…

Kërcënoi nënën dhe motrën e vet, arrestohet

Një person është arrestuar dje në Ferizaj, pasi që i njëjti ka kanosur me jetë nënën dhe motrën e tij…