Rritet numri i të shëruarve në Ferizaj

Komuna e Ferizajt ka numrin më të lartë të të prekurve me COVID-19 në nivel vendi. Në 24 orët e…

Haradinaj: Gjendja me COVID-19 në Ferizaj nën kontroll

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka vijuar ditën e sotëm vizitat nëpër vend duke u ndalur në komunën e Ferizajt.…

Pesë raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Komuna e Ferizajt vazhdon të prijë në nivel vendi me numrin më të lartë të personave të prekur me koronavirus.…

Ferizaj reagon ndaj stërvitjeve fshehurazi të disa skuadrave kosovare

Që nga 13 marsi i këtij viti futbolli kosovar po vazhdon të jetë i izoluar si rezultat i përhapjesë së…

Ferizaj së shpejti me fusha tenisi e pingpongu

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu bashkë me kryetarin e Federatës së Tenisit të Kosovës Mejdi Rexhepi dhe ish-kryetarin…

Ferizaj vazhdon me dezinfektimin e hapësirave publike

Dezinfektimi i hapësirave publike e mjediseve të punës në institucione shtetërore po vijon, nën mbikëqyrjen e Inspektoratit të Komunës së…

Ferizaj shpërndan 330 koshere të bletëve të llojit më të avancuar

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë e Komunës së Ferizajt ka shpërndarë sot 330 kosheret e bletëve të llojit më të…

Arrin në 82 numri i të shëruarve nga COVID-19 në Ferizaj

Ferizaj është komuna që është prekur më së shumti me raste të koronavirusit në nivel të vendit. Fatmirësisht, ditëve të…

Mbi 4000 familje në Ferizaj ndihmohen me pako ushqimore dhe higjienike

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se gjatë ditëve me pandemi kanë ndihmuar më shumë…

Shtohen kontrollet policore në Ferizaj, gjobiten qytetarët që nuk respektojnë orarin e qarkullimit

Daljet e shumta të qytetarëve pa respektuar orarin e qarkullimit, pas heqjes së karantinës në Ferizaj, kanë nxitur Shtabin e…