Një grua është dhunuar në Ferizaj

Policia njofton se të martën ka arrestuar një person të dyshuar për këtë rast. Ndaj tij bëhet e ditur se…

Arrestohet 55 vjeçari në Ferizaj, rrahu bashkëshorten

Stacioni policor në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 23:00 ka pranuar një informacion se në rrugën ‘’12 Qershori’’ në Ferizaj është…

​Krivaça mbrohet në heshtje, Sejdiu deklarohet i pafajshëm

Për Dardan Krivaçën dhe Arbër Sejdiun të akuzuar për vrasjen e 18-vjeçares, Marigona Osmani sot është mbajtur seanca fillestare pranë…

​Nis seanca, Dardan Krivaça paraqitet me antiplumb

Në Gjykatën Themelore në Ferizaj, tashmë ka nis seanca fillestare ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, të akuzuar për vrasjen…

​Sot nis gjykimi ndaj Dardan Krivaçës e Arbër Sejdiut për vrasjen e Marigona Osmanit

Gjykata Themelore e Ferizajt nis sot gjykimin ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut si të dyshuar kryesorë për rastin e…

UShAF hap konkurs për pranimin e studentëve në nivelin bachelor dhe master

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj ka hapur sot konkurs për pranimin e studentëve të rinj në nivelin bachelor…

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Policët nga stacioni policor në Ferizaj, në orët e hershme të mëngjesit , në ora 01:10, në rrugën ‘’12 Qershori’’…

Rrahu bashkëshorten, arrestohet burri

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt ka arrestuar mbrëmë një person, pasi i njëjti kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes…

ZKA për projektin “Bashkimi i Ferizajt”, Komuna s’ka njohuri nëse janë arritur objektivat

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka publikuar raportin e auditimit të performancës menaxhimi i projektit “Bashkimi i qytetit të Ferizajt”.…

Aliu: Një superlajm për çiklistët ferizajas

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka thënë se rruga “Gursel e Bajram Sylejmani” në Ferizaj, tashmë ka shtigjet…