​Arrestohen katër persona për lëndim trupor

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 21:30 ka pranuar një informacion se…

Dy vjet e gjysmë burg e 400 euro gjobë për vjedhje të rëndë në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka dënuar sot me dy vjet e gjysmë heqje lirie dhe 400 euro gjobë të pandehurin…

​Vritet një person në magjistralen Ferizaj-Kaçanik

Një person është vrarë me armë zjarri në Ferizaj. Sipas informacioneve të para të policisë, ngjarja ka ndodhur te vendi…

Kryetari i Ferizajt reagon pas inkuadrimit në Superligë: E mbara na priftë!

Klubi i Ferizajt ka siguruar sot plasmanin në Superligën e Kosovës si kampion i Ligës së Parë në Grupin B.…

Ferizaji përfiton nga ankesa e Arbërisë, siguron plasmanin në Superligën e Kosovës

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka mbajtur sot mbledhjen e tij ku edhe ka marrë…

300 familje në Ferizaj ndihmohen me pako ushqimore e higjienike

Sot në Ferizaj u zhvillua aksioni për shpërndarjen e 300 pakove ushqimore dhe higjienike për familjet nevojtare nga Shoqata Bamirëse…

Këto dy skuadra nga Liga e Parë po shkojnë drejt promovimit në Superligën e Kosovës

Kur kanë mbetur edhe nëntë javë deri tek përfundimi i edicionit garues 2021/22 në Superligën e Kosovës, lufta për titull…

Po luanin bixhoz, arrestohen 15 persona në Ferizaj

15 persona janë arrestuar në Ferizaj pasi të njëjtit po zhvillonin lojëra të fatit në një lokal në Ferizaj. Në…

​Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj

Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj Prokuroria…

Arrestohet një 64-vjeçar për mbajtje të paautorizuar të armëve në Ferizaj

Sot rreth orës 15:00, policët e stacionit policor të Ferizajt nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj në rrugën “Mejdi…