​Komuna e Vushtrrisë dhe IADK me marrëveshje për ofrimin e garantëve për gratë dhe vajzat

Me qëllim të fuqizimit të grave dhe të rinjve nga zonat rurale, Komuna e Vushtrrisë ka nënshkruar marrëveshje bashkëfinancimi me…

Idrizi: Rinovimet në palestrën sportive “Jeton Tërstena-Tota” do përfundojnë këtë vit

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi ka vizituar palestrën sportive “Jeton Tërstena-Tota”, me ç’rast ka thënë se rinovimet në…

Idrizi premton se brenda vitit do të furnizohen të gjithë qytetarët e Vushtrrisë me ujë të pijes

Deri në fund të këtij viti do të përfundojë shtrirja e rrjetit të ujësjellësit në tërë territorin e Komunës së…

​Idrizi: Mbi 5 milionë e 363 mijë euro kemi trashëguar borxh

Në ditën e fundit të vitit 2021, kryetari i komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi ka prezantuar kabinetin e tij qeverisës.…

Betohet kryetari i Vushtrrisë Ferit Idrizi, thotë se do t’i mbajë premtimet që i ka dhënë qytetarëve

Kuvendi Komunal i Vushtrrisë ka mbajtur mbledhjen inauguruese në të cilën është betuar kryetari Ferit Idrizi, si dhe anëtarët e…

Xhafer Tahiri ia dorëzoi detyrën Ferit Idrizit

Xhafer Tahiri në një ceremoni ia ka dorëzuar detyrën kryetarit të ri të Vushtrrisë, Ferit Idrizi. Ky i fundit premtoi…

Memli Krasniqi në Vushtrri: Ferit Idrizi do t’ia kthejë qytetit punët e mira dhe investimet

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Menli Krasniqi ka qëndruar sot në Vushtrri, për ta uruar kryetarin e zgjedhur, Ferit…

Numërohen 60 % e votave në Vushtrri, prinë Ferit Idrizi i PDK-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar numërimin e votave në Vushtrri, ku deri më tash janë numëruar 42.813 vota ose…

Idrizi reagon për posterat: Tahiri po përdor gjuhë të urrejtjes gjatë gjithë fushatës

Kandidati për kryetar të Vushtrrisë, Ferit Idrizi, nga Partia Demokratike e Kosovës, ka reaguar për posterat që janë vendosur në…

Idrizin: Do të jem zë dhe krah mbështetës i familjeve të dëshmorëve, veteranëve dhe invalidëve të luftës

Kandidati për kryetar të Vushtrrisë, Ferit Idrizi nga Partia Demokratike e Kosovës, sot ka marrw mbështetjen e familjeve të dëshmorëve.…