​Mes tensioneve dhe akuzave u zhvillua raportimi i Hajdarit në Komisionin për Ekonomi

Mes tensioneve, akuzave dhe kundërakuzave u zhvillua të martën raportimi i ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari në…

​Shala: Qeveria po mburret duke punësuar militantë partiakë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për punësime partiake. Ai ka përmendur punësimet…

KOSTT-i pranë kolapsit financiar, s’ka para për ta paguar rrymën në veri të Kosovës

 Kompania publike Operator, Sistemi, Transmisioni dhe Tregu (KOSTT) është para kolapsit financiar për shkak të kostos së lartë për pagesën…

Kritikon opozita për eksport të energjisë, Kurti: Natyrisht kur ka tepricë eksportohet, çka t’i bësh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka reaguar deputetit të PDK-së, Ferat Shala, i cili ka thënë se kompania publike…

Shala: Kontributi i PDK-së në rimëkëmbjen e arsimit pas luftës është i pazëvendësueshëm

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka deklaruar se kontributi i PDK-së në rimëkëmbjen e arsimit pas luftës…

​Sekretari i Kuvendit: Deputetët nuk kompensohen për karburante, por për shpenzime të rrugës

Kuvendi i Kosovës ka shpenzuar mbi 8 milionë euro gjatë vitit 2021. Rreth 6 milionë prej tyre kanë qenë në…

Partia në pushtet u premton punëtorëve të “Ferronikelit” që së shpejti do t’u kthejnë një përgjigje

Numër i madh i punëtorëve të ‘Ferronikelit’ protestuan para objektit të Qeverisë së Kosovës. Me pankarta në duar me mbishkrimet…

​PDK kërkon komision hetimor parlamentar për sektorin energjetik

Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar formimin e një komisioni hetimor parlamentar për sektorin energjetik të vendit. Deputeti i PDK-së,…

PDK kundër rritjes së çmimit të energjisë, kërkon nga ZRrE raport të ri

Partia Demokratike e Kosovës ka kundërshtuar rritjen e çmimit të energjisë elektrike në vend duke thënë se nuk është koha,…

​Kryesuesi i bordit të ZRRE-së arsyeton propozimin: Në veri nuk do të ketë shtrenjtim të rrymës

Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) Ymer Fejzullahu gjatë raportimit në Komisionin për Ekonomi, lidhur me…