Shala për Imer Deliun: Njeriu që është shëmbëlltyra e qëndresës, e luftës dhe shpresës

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala ka takuar Imer Deliun, për të cilin…

Ferat Shala takohet me veteranin i tri luftërave çlirimtare nga Carralluka e Malishevës

Kandidati për deputet në Kuvendin e ri të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, në…

Ferat Shala në odat e Drenicës: Ne ua kemi borxh të rinjve një jetë më të mirë

Kandidati për deputet në Kuvendin e ri të Kosovës nga radhët e PDK-së Ferat Shala së bashku me kolegët e…

Shala në Drenas: Qytetarët duan që vendit t’i rikthehet shpresa e humbur

Kandidati për deputetë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala mbrëmë ka takuar banorët e fshatit Vasilevë,…

Shala viziton Parkun e Biznesit në Drenas

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala të mërkurën ka vizituar Parkun e Biznesit…

Shala: PDK alternativa e vetme qeverisëse për Kosovën

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala thotë se programi i PDK për rimëkëmbje…

Deputeti i PDK-së: Ligji për rimëkëmbje favorizon grupet e interesit

Ndonëse e votuan Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike edhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK), deputeti i kësaj partie Ferat Shala po…

​Deputeti i PDK-së shpreh shqetësime për Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Komisioni parlamentar për Ekonomi ka miratuar rekomandimet të dala nga “Raporti për vendin për vitin 2020, i Komisionit Evropian”. Ndërsa,…

​Deputeti i PDK-së: Eksperimentet e Shpendit me kryeqytetin janë të papranueshme

Reagime të shumta janë bërë rreth deklaratës së kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti rreth vendosjes së taksës për hyrjen e…