​PDK kundër kandidatëve për bord të AKP: Transformimi nuk bëhet me këta njerëz

Partia Demokratike e Kosovës e ka kundërshtuar propozim-vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për emërimin e drejtorëve të Bordit…

​“Vetëvendosje të ndryshojë emrin në Vetëkapje”, mes përplasjesh miratohen emrat për bord të AKP

Me debat e përplasje verbale mes deputetësh është përcjell mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ku përkundër…

​S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për shtrirjen e rrjeteve të komunikimeve elektronike

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë dështuar të miratojnë në parim Projektligjin për masat për uljen e kostos së shtrirjes…

Shala: Nëse nuk kompletohet bordi i ZRRE-së prapë do të duhet të ndahen mjetet për energjinë e shpenzuar në veri

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala fjalimin e tij e ka nisur me kritika për mungesë të…

KOSTT pret seancën e së enjtes për 11 milionëshin, KMDLNJ e opozita kundër

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet të enjten në seancë të rregullt plenare. Si pikë, do të jetë…

PDK: LVV ndau 11 milionë euro për rrymën e serbëve, ftojmë ministren e Ekonomisë në interpelancë

Partia Demokratike e Kosovës ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se në kundërshtim me zotimet e saj, sot i hapi rrugë me…

Opozita: Ndalimi i privatizimit nga kryeministri Kurti shkelje kushtetuese

Kërkesa e kryeministri Albin Kurti për ndalimin e procesit të privatizimit nga ana e Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) ka…

​Ferat Shala kryetar i Komisionit për Ekonomi: Bashkëpunim me secilin pa asnjë dallim partiak

Konstituohet Komisioni funksional për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti i cili do të drejtohet  nga deputeti i PDK-së Ferat Shala.…

Konstituohet Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti

Konstituohet Komisioni funksional për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti i cili do të drejtohet  nga deputeti i PDK-së Ferat Shala.…

Ferat Shala me mesazh të veçantë për qytetarët: Votoni për fitoren e PDK-së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së Ferat Shala ka deklaruar se Programi Rimëkëmbje i Partisë Demokratike të Kosovës sot…
error: