Kosova U17 në konkurrencën e femrave ngjiten në Ligën A të kualifikimeve për në Evropian

Kombëtarja e Kosovës në grupmoshat U17 në konkurrencën e femrave ka shkruar histori në futbollin tonë. Në pjesëmarrjen e tyre…

Rrahje në mes fermave në Prishtinë, arrestohet shtetasja e Shqipërisë

Një shtetase e Shqipërisë është arrestuar dje pasdite në Prishtinë, pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën femër…

12-shja e Kosovës A në kategorinë e femrave që do të debutojë në Qipro

Kosova A në konkurrencën e femrave për herë të parë do të marrë pjesë në një garë ndërkombëtare. Vashat e…

Rrahje në mes femrave, kërkojnë trajtim mjekësor

Dy femra kanë pranuar trajtim mjekësor, pasi që të njëjtat pas një mosmarrëveshje verbale janë rrahur mes veti. Rasti ka…

​Hendbolli i femrave, Kosova nis kualifikueset e Evropianit

Nga sot e deri të shtunën, do të zhvillohet turneu i Grupit A të fazës kualifikuese për në Kampionatin Evropian…

​Përfundon stinori i rregullt në Superligën e hendbollisteve

Të dielën janë luajtur dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Me këto ndeshje…

Kjo është mosha kur meshkujt dhe femrat priren të tradhtojnë

Tradhti fizike, tradhti mendore, sido që ta emëroni ajo mbetet tradhti! Mund të falet, mund të prishë lidhje, ende mbetet…

Ndeshje interesante në Superligën e femrave në basketboll

Java e 13-të e Superligës së Femrave do të sjellë disa ndeshje shumë interesante. Takimi i parë do të zhvillohet…

Derbi mes Mabetex Prishtinës dhe Bashkimit

Të shtunën do të zhvillohet xhiroja e 12-të në Superligën e Femrave, ku derbi do të zhvillohet ndërmjet Mabetex Prishtinës…