Trupi e zëri s’kanë rëndësi: Ja karakteristikat e femrave fatale

Tiparet harmonike të fytyrës dhe një figurë perfekte nuk do të thotë seksi dhe atraktivitet. Qëndrimi, energjia, karizma dhe cilësi…

Çfarë ndodh me inteligjencën e mashkullit kur mendon për femra

Shkenca ka zbuluar se jo vetëm që burrat bëhen më budallenj në prani të grave, por vetëm përmendja e emrit…

Femra, ora e lindjes zbulon të vërtetën për ju

Ne e dimë që nën-shenja e Zodiakut përcaktohet nga ora e lindjes, por tregon shumë edhe për karakterin tonë. Tiparet…

6 arsye pse meshkujt largohen nga femra që duan

Dashuria kërkon guxim dhe burrat ndonjëherë e kanë më të vështirë se gratë. Kur një njeri bie në dashuri, ai…

FIFA e konfirmon, do të ketë gjyqtare femra në Kupën e Botës

Gjyqtaret femra do të gjykojnë për herë të parë në një Kupë Bote për meshkuj, dhe këtë gjë e ka…

Sadiku siguron 1/8 e finales në Botërorin e boksit “Stamboll 2022”

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku i është rikthyer sot ringut, ku është duke e përfaqësuar Kosovën në Kampionatin Botëror të boksit…

Sadiku i kthehet ringut, përfaqëson Kosovën në Kampionatin Botëror të boksit për femra

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku do t’i rikthehet ringut nesër, ku do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Botëror të boksit për…

Kuka shpallet trajneri më i mirë evropian për femra i vitit 2021

Përveç dy medaljeve të fituara nga Distria Krasniqi e Laura Fazliu në Kampionatin Evropian të xhudos “Bulgaria 2022”, edhe trajneri…

Katër arsye pse femrat bien gjithmonë në të njëjtin tip mashkulli

Krijimi i një marrëdhënieje të shkëlqyer mund të jetë një nga përvojat më argëtuese dhe emocionuese që do të kaloni…

Tri femrat më të dëshirueshme të Zodiakut

Do ta kthejë jetën tuaj në historinë më të bukur të dashurisë, do të fisnikërojë mendjen, shpirtin dhe do të…