ATOMI anëtarësohet në Këshillin Botëror për fëmijë me dhunti

Instituti ATOMI i cili identifikon dhe përkrah persona me inteligjencë të jashtëzakonshme në Kosovë ka arritur edhe një njohje të…

Gjatë shtatë ditëve 28 fëmijë me sëmundjet të zemrës do të trajtohen nga ekipe të huaja

Sot, në amfiteatrin klinik të Pediatrisë, U. D. Ministrja e Shëndetësisë, dr. Dafina Gexha Bunjaku mori pjesë në mbledhjen solemne…

Ata që vënë pemën e Krishtlindjes më herët, janë më të lumtur

Krishtlindja dhe e gjithë periudha që i paraprin ngjallin emocione dhe ndjenja shumë të forta tek njerëzit. Ka nga ata…

Si të rrisim fëmijë të shëndetshëm

Fëmijët duhet të ndjehen të sigurt që mund të ndajnë gjithçka me ju. Përdorni momentet e mahnitshme kur ata vijnë…

Ministri Murati: Opozita qëndroi prapa grevave në arsim, thesari i gatshëm të lëshojë pagat

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, akuzoi partitë opozitare se qëndroi prapa grevës në arsim. Në interpelancën ndaj…

Sulmi në Tajlandë: Vendi mban zi pas 37 të vrarëve, kryesisht fëmijë

Tajlanda është në zi për një sulm të tmerrshëm me armë dhe thikë në një qendër kujdesi për fëmijët në…

​Kurti: Masakra e Abrisë më çnjerëzorja që Serbia ka kryer mbi shqiptarët e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në 24-vjetorin e masakrës së Abrisë, ka thënë se ajo është më çnjerëzorja dhe më…

Me moton “As me Sindikatë, as me Qeveri, veç me Fëmijë”, u protestua sot në Gjakovë

Me moton “As me Sindikatë, as me Qeveri, veç me Fëmijë”, sot në Gjakovë u mbajt një protestë, organizuar nga…

Bie nga dritarja një fëmijë në Lipjan

Një fëmijë dyshohet se është rrëzuar nga dritarja e katit të dytë të shtëpisë në Lipjan. Për pasojë ka pësuar…

28 pacientë të konfirmuar me COVID-19 po trajtohen nëpër klinika e spitale

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 4 fëmijë të konfirmuar me COVID 19, po mjekohen në…