​Plumbi qorr i dëmton xhaketën një fëmije në Prishtinë

Në mesnatë një fëmije në kryeqytet i është dëmtuar xhaketa nga një plumb qorr. Kështu bëhet e ditur në raportin…

Lind fëmija i parë në vitin 2022 në Maqedoni

Fëmija parë që ka lindur në vitin 2022 në Maqedoni të Veriut, është djalë dhe ka lindur fiks 1 minutë…

Digjet shtëpia, lëndohet një fëmijë tre vjeç

Një shtëpi është përfshirë nga flaka pasditen e djeshme në Ferizaj, ku një fëmijë 3 vjeçar ishte aty brenda në…

44 vjet nga vdekja e Charlie Chaplin

Më 25 dhjetor 1977 ka vdekur në Zvicër aktori, skenaristi, regjisori dhe producenti anglez Charlie Chaplin, një nga pionierët e…

Sulmoi fëmijën e vet, arrestohet

Një person është arrestuar dje në Lipjan, pasi që dyshohet se ka sulmuar fizikisht djalin e tij fëmijë. Në lidhje…

Lëndohet një 8 vjeçar në Dragash

Është raportuar se një fëmijë i lindur në vitin 2013 kishte pësuar lëndime . Rasti ka ndodhur dje në mesditë…

Operohet një fëmijë 2 vjeç, i hiqet tumori me përmasa të mëdha

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në Klinikën e Kirurgjisë së Fëmijëve të Qendrës Klinike Universitare…

La fëmijën e vet pa përkujdesje, Policia nis hetimet

Një rast është iniciuar ndaj të dyshuarës femër pasi që ditë më parë kishte lënë fëmijën e saj të mitur…

Gruaja dyshohet se torturoi fizikisht fëmijët në Graqanicë

Viktima mashkull kosovar ka raportuar se që një kohë të gjatë ka probleme me gruan e tij femër kosovare, po…

Fëmija 2 vjeçar vdes pasi rrëzohet nga shkallët

Një fëmijë rreth dy vjeçar ka humbur jetën pasi ishte rrezuar në shkallet e shtëpisë. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur…
error: