Përurohet libri që i kushtohet jetës dhe veprës së heroit Fehmi Lladrovci

“Baci im Fehmi Lladrovci”, është titulli i librit që sot ka përuruar autori Ekrem Lladrovci, në të cilën ka përmbledhur…

Ramush Haradinaj kujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Kishin ideale të kristalta atdhetare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci në 23-vjetorin e rënies.…

23 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot mbushen 23 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij,…