Çeku: Serbia është shndërruar në recidiviste e pengesave për sportistët kosovar, do t’i shpallim betejë ligjore

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar pas bllokadës së fundit që Serbia ua ka bërë pingpongpistëve…

Mbahet Kongresi i 15-të i Federatës së Mjekëve Shqiptarë

Në Prishtinë sot u mbajt Kongresi i 15-të i Federatës së Mjekëve  Shqiptarë në Evropë (AMFE), në të cilin morën…

MKRS rrit mbështetjen ndaj federatave sportive në Kosovë

Sot në ambientet e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit janë zhvilluar disa takime, ku edhe u nënshkruan memorandumet e…

Situata mes Ukrainës dhe Rusisë/Reagon Federata e Polonisë, Suedisë dhe Çekisë

Pas ndërhyrjes së forcave ushtarake ruse në shtetin e Ukrainës, ka pasur reagime të shumta nga mbarë bota në aspektin…

Federata Evropiane e Xhudos për Nora Gjakovën: Nga një ekip i vogël, në majat e botës

Federata Evropiane e Xhudos vazhdon të ketë në vëmendje sukseset e jashtëzakonshme të arritura nga ekipi i Kosovës në xhudo.…

Maqedonia e Veriut ndërprenë kampionatin

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka ndërprerë edhe zyrtarisht sezonin 2019/20 në elitën e futbollit vendor. Vendimi është…

MKRS nënshkroi memorandume me nëntë federata

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me nëntë federata, konkretisht me Federatën e Atletikës…

​Ndërron jetë trajneri dhe gjyqtari i karatesë Ismet Mjaku

Është ndarë nga jeta trajneri, gjyqtari dhe ish-anëtari i Bordit Ekzekutiv i Federatës së Karatesë së Kosovës, Ismet Mjaku. Për…

KOK publikon rezultatet e kategorizimit të federatave të sportit për 2020

  Komiteti Olimpik i Kosovës gjatë ditës së sotme ka publikuar rezultatet e kategorizimit të federatave të sportit, sportistëve dhe…