​Xhudistët kosovarë përfunduan me sukses përgatitjet në Podçetertek

Xhudistët kosovarë kanë përfunduar me sukses përgatitjet në Podçetertek të Sllovenisë. Përpos Kosovës, në këtë kamp përgatitor morën pjesë edhe…

Driton Kuka: O sa mirë me qenë shqiptar

Trajneri Driton Kuka duke komentuar vendimet e Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, ku Distria Krasniqi, është përzgjedhur si xhudistja më e…

KOK-u njofton që xhudistet Kelmendi, Gjakova dhe Krasniqi nuk kanë rrjete sociale

Kampionet olimpike të ekipit të xhudos së Kosovës Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova nuk kanë rrjete sociale si “Facebook” dhe…

Kosova e dyta në xhudo në “Tokio 2020”

“Dardanët” kanë lënë mbrapa shtete të mëdha si ai i Francës e i Gjermanisë. Pas dy medaljeve të arta olimpike,…

Pas Evropës, Distria Krasniqi nis sot misionin për ta “pushtuar” edhe botën

Në Budapest të Hungarisë sot fillon Kampionati Botëror i xhudos i cili zgjatë deri më datën 13 qershor 2021. Në…

Laura Fazliu e nis me fitore Kampionatit Evropian të xhudos

Fazliu e nisi me fitore këtë kompeticion kundër xhudistes gjermane Pohl. Xhudistja kosovare Laura Fazliu ka shënuar fitore në raundin…

Majlinda Kelmendi tregon nëse do të pensionohet në fund të vitit 2021

Edhe pse thotë se nuk ishte ndjerë mirë fizikisht dhe psiqikisht në ditën e garave, Majlinda Kelmendi shprehet se ndihet…

Federata Botërore e Xhudos ka përditësuar ranglistën e xhudistëve

Federata Botërore e Xhudos ka përditësuar ranglistën botërore të xhudistëve për të gjitha kategoritë, pas turneut të fundit “World Judo…