Nga betejat për rizgjedhjen në krye të FFK-së deri te planet e këtij mandati, Ademi zbulon gjithçka

​I zgjedhur edhe për një mandat të ri katërvjeçar në krye të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) më 6…

​Salihu kërkon që Ademi të largohet nga FFK: Ndikoi negativisht edhe në imazhin e futbollit të Kosovës

Ish-sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, mendon se zhvillimet e fundit në këtë institucion po…

Zyrtarizohet një tjetër ndeshje miqësore për Kosovën, zhvillohet në “Fadil Vokrri”

Në kuadër të ndeshjeve miqësore të muajit mars, Federata e Futbollit e Kosovës ka aranzhuar ndeshje miqësore ndërmjet Kosovës e…

Prapaskenat e takimit me Etonë, Ademi: Ja për çfarë biseduam

Samuel Eto është idhull i shumë tifozëve shqiptarë. Duke djersitur fanellën e Interit, Barcelonës e Chelseat ka fituar edhe zemrat…

Batatina zbulon shifrat se sa kushtoi renovimi i stadiumit “Zahir Pajaziti” dhe paralajmëron rivalët e Superligës

Punimet janë drejt përfundimit dhe stadiumi “Zahir Pajaziti” në Podujevë tashmë ka një pamje të re. Nga pranvera e ardhshme…

​Sot inaugurohet sistemi VAR

Sot (e martë, 17 gusht) në orën 20:00, në prag të ndeshjes së Superkupës së Kosovës, ndërmjet Prishtinës dhe Llapit,…

Java Olimpike vijon me mbjelljen e drunjve në Prishtinë

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me organizatën “Let’s Do It Kosova” dhe Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit po…

Programi i ditës së premte në botën e futbollit

Pas një jave me ndeshje interesante në Ligën e Kampionëve dhe në atë të Evropës, futbolldashësit do të kenë mundësinë…

Konfirmohet ndeshja miqësore e radhës për Kosovën

Miqësorja e radhës e Kosovës do të jetë me Kombëtaren e  Lituanisë, e cila do të zhvillohet para ndeshjeve kualifikuese…

Salihu: Kundër Spanjës luajmë vetëm në “Fadil Vokrri”

Në fillim të kësaj jave në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e kualifikimeve për në Kampionatin Botëror…