FBK organizon Punëtorinë për Implementimin e Sportit të Unifikuar

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me Organizatën Olimpiada Speciale e Kosovës dhe SO Germany, si dhe GIZ…

Kosova 3×3 do të garojë në FIBA Europe Cup

Kosova 3×3 do të paraqitet sërish në garat ndërkombëtare në të dyja konkurrencat, ka bwrw tw ditur Federata e basketbollit…

​Vendosë FBK-ja: Ja ku zhvillohen ndeshjet e Final 8 të Kupës së Kosovës

Kupa e Kosovës në basketboll do të organizohet nga klubi i basketbollit Peja. Lajmi është konfirmuar nga Federata e Basketbollit…

Ku do të zhvillohen ndeshjet e Kupës së Kosovës? Flet Arben Fetahu

Kupa e Kosovës në basketboll do të zhvillohet ndërmjet datave 9 dhe 13 shkurt. Diskutimi se në cilin qytet do…

FBK merr vendim, ndeshja Kosovë-Norvegji nuk zhvillohet në Prishtinë

Krerët e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) kanë mbajtur sot një mbledhje e cila kishte për qëllim përmbledhjen e…

Hapet afati kalimtar për basketbollistë

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njoftoi se afati kalimtar për lojtarë/e vendorë dhe të huaj/a, fillon sot, ndërsa do…

​Prezantohet logo zyrtare e Qendrës Nacionale të Basketbollit

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka prezantuar Logon e Qendrës Nacionale të Basketbollit. Qendra Nacionale e Basketbollit është projekt…

​Arbnor Rifati, pjesë e shtabit teknik të Përfaqësueses së Kosovës në basketboll

Trajneri i Prizrenit 16, Arbnor Rifati është emëruar ndihmës-trajner në Përfaqësuesen A të Kosovës në basketboll, ka njoftuar Federata e…

FBK mbledh basketbollistët e rinj me potencialë, ndihmesë për Përfaqësueset e Kosovës

Federata e Basketbollit të Kosovës ka filluar projektin e saj të ri të quajtur Qendra Nacionale e Basketbollit, ku janë…

Hapet Qendra Nacionale e Basketbollit

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka hapur sot një projekt shumë të rëndësishëm për basketbollin e Kosovës. Për herë…