Të shtunën mbahet Kuvendi i Punës së FBK-së

Të shtunën (26 Mars) nga ora 11:00 në hotel “Four Points by Sheraton Prishtina” do të mbahet Kuvendi i Punës…

​Peja fiton super derbin ndaj Sigal Prishtinës

Peja ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 89:78 (18:14, 20:28, 24:17, 27:19), në kuadër të javës së 23-të…

FBK organizon “Final 4” të Ligës Unike në konkurrencën e femrave, zbulohen skuadrat pjesëmarrëse

Federata e Basketbollit të Kosovës do të organizojë edhe një tjetër garë në kuadër të Ligës Unike ku marrin pjesë…

Kosova merr pjesë në dy turne ndërkombëtar të boksit dhe në Kampionatin Evropian U-22

Boksierët e përfaqësueses së Kosovës të rinjë dhe U-22 do ta përfaqësojnë Kosovën në 2 turne ndërkombëtarë ,dhe Kampionatin Evropian…

Përfundon seminari për Zhvillimin dhe Fuqizimin e Klubeve të FBK-së

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me Federatën Ndërkombëtare të Basketbollit (FIBA) kanë organizuar Seminarin për Zhvillimin dhe…

Hidhet shorti për Junior NBA Kosova

Të martën (sot) ka filluar një projekt shumë i rëndësishëm për basketbollin e Kosovës, Junior NBA Kosova. Me një ceremoni…

Ish-basketbollisti i NBA, Jiri Welsch arrin Kosovë

Ish basketbollisti i njohur i NBA-së, Jiri Welsch ndodhet në vizitë në Kosovë, ku qëllimi kryesor është fillimi i Junior…

​Organizohet seminari për zhvillimin dhe fuqizimin e klubeve të basketbollit në Kosovë

Federata e Basketbollit e Kosovës në bashkëpunim me Federatën Ndërkombëtare të Basketbollit (FIBA) më 26 e 27 Shkurt 2022 në…

Granit Rugova largohet nga FBK, ky është angazhimi i tij i ri

Ish-bashketbollisti i Prishtinës Granoit Rugova ka njoftuar se është larguar nga puna si Drejtor i Përfaqësuesve të Kosovës në Basketboll.…

Përfundon Punëtoria për Implementimin e Sportit të Unifikuar

Ka përfunduar Punëtoria për Implementimin e Sportit të Unifikuar, që u mbajt nga 28 deri më 30 Janar, e që…