Caktohet orari i ri i ndeshjes Bashkimi-Peja, ndryshon lokacioni

Ndeshja ndërmjet Bashkimit dhe Pejës në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll nuk u zhvillua për shkak të mungesës…

Dushku: FBK e përkushtuar në përfshirjen e grave në basketboll

Sekretarja e Përgjithshme e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Elvira Dushku të mërkurën në Barcelonë ka marrë pjesë në…

Vendos FBK, në këtë qytet zhvillohet Kupa e Kosovës

Edicioni i ri i Kupës së Kosovës, ku do të ballafaqohen tetë skuadrat e Superligës do të zhvillohet në Rahovec.…

​Fetahu: Huliganizmi problem shqetësues në basketboll, këtë vit kemi dy synime të mëdha

Rritja e nivelit dhe kualitetit brenda klubeve të basketbollit bëri që viti 2022 të shënojë ngritje të dukshme të cilësisë…

Përfundon afati kalimtar në basketboll

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll për lojtarët vendorë nga klubet e Prince Caffe Superligës. Klubet mund të përforcohen me…

Mbledhja e jashtëzakonshme e FBK, këto janë vendimet e bordit

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka mbajtur sot një mbledhje të jashtëzakonshme në të cilën shqyrtoi situatën aktuale të…

FBK thërret në takim urgjent kryetarët e klubeve të basketbollit

Incidentet e ditëve të fundit në palestrat sportive ku janë zhvilluar ndeshjet e basketbollit, e të cilat kulmuan me përleshjen…

FBK dënon ashpër dhunën dhe huliganizmin në basketboll

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) dënon ashpër dhunën dhe huliganizmin në basketboll. Në një postim në Facebook thuhet se…

Fetahu paralajmëron rishikimin e vendimit për ndalimin e tifozëve mysafir në ndeshjet e basketbollit

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu ka bërë të ditur se vendimi për ndalimin e udhëtimit të…

Fetahu dhe Stavileci premtojnë organizim spektakolar të Superkupës së Kosovës

Në ambientet e Federatës së Basketbollit të Kosovës sot është nënshkruar kontrata ndërmjet kryetarit të FBK-së Arben Fetahut dhe ushtruesit…