Kapja e pistoletës në Rinas, përfshihet në hetime FBI dhe NCA angleze

Ky është Renato Hajmeli i cili u kap mbrëmjen e 12 Janarit në aeroportin e Rinasit, me një pistoletë dhe…

Si mund ta njihni një gënjeshtar?

Ish-agjentja e FBI-së LaRae Quy ishte trajnuar posaçërisht për të “lexuar” njerëzit dhe ajo gjithashtu zbuloi tetë mënyra se si…

Sulmohet posta elektronike e FBI-së

Hakerët kanë sulmuar sistemin e jashtëm të postës elektronike të Byrosë Federale të Hetimit të SHBA-së. “Bloomberg” më 13 nëntor…

23 zyrtarë të IPK-së certifikohen nga instruktorë të FBI-së

23 zyrtarë të IPK-së u certifikuan sot në Prishtinë pas përfundimit të trajnimit për “Menaxhimin e vendit të ngjarjes dhe…

​Arrestohet një inxhinieri në ShBA, u përpoq të kalonte sekrete mbi nëndetëset bërthamore

Një inxhinier bërthamor dhe gruaja e tij u arrestuan dhe u akuzuan se janë përpjekur vazhdimisht për të kaluar sekrete…

FBI: Grupi kibernetik rus qëndron pas sulmit ndaj kompanisë JBS

Grupi kriminel kibernetik rus REville qëndron pas sulmit të hakerëve ndaj kompanisë më të madhe në botë për përpunimin e…

Biden synon ta mbajë Wray si drejtor të FBI

Presidenti i SHBA Joe Biden ka në plan të mbajë Christopher Wray në postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNBC…

FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

FBI ka paralajmëruar se mund të ketë protesta të armatosura në 50 shtetet federale amerikane nëse Partia Demokratike vazhdon të…

FBI akuzon Iranin dhe Rusinë për ndërhyrje në zgjedhjet e SHBA-së

Irani dhe Rusia kanë mbledhur të dhëna nga votuesit amerikanë në mënyrë që të ndikojnë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale…

Policia bashkë me FBI arrestojnë tre persona për krime kibernetike

Policia e Kosovës në bashkëpunime me FBI dhe në mbështetje të Prokurorisë së Shtetit kanë arrestuar tre persona të dyshuar…