Ministri Peci në Izrael, diskuton për bashkëpunim në avancimin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë qëndrimit në shtetin e Izraelit, zhvilloi një sërë takimesh të…

Rreth 150 gjoba për shkelësit e ligjit të duhanit

Për më pak se një javë janë shqiptuar gjoba për 149 raste të shkeljes së Ligjit për Kontrollin e Duhanit,…

Peci në Dusseldorf përkrahë bizneset vendore prodhuese të verës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka marrë pjesë në Panairin tradicional të Verës dhe Pijeve Alkoolike…

Peci: Kemi instaluar meritokracinë që bujqve tanë t’ iu ulen shpenzimet e kultivimit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci në kuadër të vizitave të tij në teren me qëllim të…

Ministrat e Bujqësisë së Kosovës dhe Francës dakordohen për bashkëpunim

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, me ftesë të homologut të tij francez, Ministrit të Bujqësisë dhe…

Peci i reagon ashpër Mustafës: Ti je kumbara i Asociacionit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka reaguan ndaj një shkrimi të ish kryeministrit Isa Muatafa të cilin e kritikon për…

Hoti, Pecit: Efektet e punës i ke zero, ka rritje të importit të grurit dhe mishit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti, i ka reaguar të premten ministrit të Bujqësisë, Faton Peci, për të cilin thekson se pas thirrjes…

Gërvalla: Binomi Vjosa-Albin qeverisje me duar të pastra

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, së bashku me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci, ka bërë të…

Kurti në dyvjetorin e fitores: Bashkë deri në realizimin e plotë të zotimeve tona

Kryeministri Albin Kurti kujtoi fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje para dy vitesh me një foto ku shihet me partnerët e koalicionit…

Ministri Peci në Bullgari: Produktet që zgjedhim të jenë të vendeve mike

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci me ftesë të homologut të tij bullgar, Ministrit të Bujqësisë, Yavor…