Klinaku i kthen përgjigje Kurtit: Verifikimi i listave është ndërhyrje në procesin gjyqësor

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka kthyer përgjigje kryeministrit Albin Kurti, i cili pati…

Propozimi i Kurtit për veteranët, Klinaku: Qeveria po bën lojëra në publik

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL të UÇK-së Faton Klinaku ka reaguar rreth çështjes së veteranëve të luftës nga…

Klinaku: Për çdo pastrim liste janë organet e drejtësisë, e jo fjalët në media

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka deklaruar se kryeministrit Albin Kurti ia…

S’ka dakordim mes veteranëve dhe Kurtit, protestat do të vazhdojnë

Pas takimit që përfaqësuesit e OVL-UÇK-së zhvilluan me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës…

Klinaku fton protestuesit të qëndrojnë derisa të fillojë seanca

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL të UÇK-së, Faton Klinaku ka ftuar protestuesit të qëndrojnë në oborr të kuvendit,…

Klinaku-deputetëve: Mos e miratoni projektligjin diskriminues, do të ketë protesta natë e ditë

Një ditë para vazhdimit të seancës plenare të Kuvendit të Kosovës, ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve…

​Veteranët protestojnë sot

Veteranët e luftës së UÇK-së do të mblidhen sot në orën 10:00 para Kuvendit të Kosovës në shenjë proteste të…

​Klinaku para shpalljes së vendimit për Gucatin e Haradinajn: Nëse ka drejtësi shpallen të pafajshëm

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, para shpalljes së vendimit për…

Nesër shpallet aktgjykimi i parë në Speciale, Gucati e Haradinaj në pritje të vendimit

Gjykata Speciale nesër do të shpallë aktgjykimin e parë që prej kur është themeluar gjashtë vjet më parë. Vendimi do…