Zemaj-Kollçakut: Ke marr shtesa pa asnjë ditë kontribut në IKSHPK

Ministri i Shëndetësisë dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçku, janë përplasur në Kuvendin e Kosovës. Fillimisht deputetja Kollçaku akuzoi…

LVV kërkon nënstacion të përhershëm të Policisë në Karaçevë, kritikon qeverinë për papërgjegjshmëri

Rreth dy muaj pasi pjesëtarë të uniformuar të Serbisë kanë hyrë në fshatin Karaçevë të Kamenicës, ministri i Punëve të…

Kollçaku kërkon nga Qeveria të jap përgjegjësi për testimin e qytetarëve në laboratoret private

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollaçaku, ka kërkuar nga qeveria që të jap përgjegjësi…

Zemaj: Familjarët e të infektuarve i kemi larguar me polici nga klinikat

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Labinotë Demi Murtezi në seancën e sotme ka ngritur si shqetësim faktin që familjarët e infektuar…

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm mbetet si ide, duhen vite për t’u realizuar

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm, premtim ky edhe i qeverisë Kurti dhe asaj aktuale, po mbetet vetëm si ide. Ani pse…

Mulhaxha-Kollçaku përplaset me Zemajn për masat kundër COVID-19

Fatmire Mulhaxha-Kollçaku nënkryetare e Lëvizjes Vetëvendosje, është përplasur me ministrin e Shëndetësisë, rreth masave të parandalimit për COVID-19. Mulhaxha-Kollçaku, në…

Nënkryetarja e VV-së, referuar Thaçit: Po merr rolin e diktatorit

Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se veprimi i djeshëm i truprojave të presidentit Thaçi e kanë cenuar demokracinë në Kosovë dhe…

Kollçaku-Thaçit: Nga PAN- i te PLAN-i

Fatmire Mulhaxha Kollçaku nga Lëvizje Vetëvendosje ka reaguar pas kërkesës së presidentit Hashim Thaçi drejtuar Lëvizjes Vetëvendosje për caktimin e…

Tahiri: Kollçaku i mori fjalët e nënkryetarit të Daçiqit

Anatomia e propagandës dhe mashtrimeve të LVV-së Fatmire Mulhaxha Kollçaku mbrëmë shpërfaqi tërë makinerinë që LVV përdor për të mashtruar…
error: