VV lavdërohet për menaxhimin e situatës në Deçan: Dora e shtetit krijohet përmes veprimeve konkrete

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku ka deklaruar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës se Qeveria Kurti ka…

Nuk respektohet privatësia e pacientëve, u shpërndanë fotografi të personave të helmuar në Deçan

E drejta e pacientit për konfidencialitet në Kosovë më shumë shkelet se sa respektohet. Kjo ka ndodhur edhe gjatë ditës…

Haxhiu ngreh dyshime për manipulim me shifrat e të vdekurve nga COVID, Kollçaku thotë se po fajësohen mjekët

Kosova në dy ditët e fundit nuk ka regjistruar asnjë viktimë si pasojë e infektimit me COVID-19, por dyshimin për…

Programi për shëndetësinë konsiderohet listë dëshirash

Plan pa objektiva të qarta se si do të përmirësohet sistemi shëndetësor dhe shërbimet mjekësore po konsiderohet programi qeverisës që…

Deputetët kërkojnë që në Komisionin për Shëndetësi të kthehet sektori i mirëqenies sociale

Deputetët e partive opozitare në Komisionin e Shëndetësisë kanë kërkuar që në fushëveprimtarinë e këtij komisioni të futet edhe aspekti…

Kollçaku: Qeveria Hoti ka dështuar në raport me FSK-në

Kryetarja e Komisionit Funksional për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Fatmire Kollçaku në seancën e sotme ka adresuar kritika ndaj…

​Deputetja e VV-së-Hotit: E ke bërë shtetin policor, jo parandalues

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku ka kritikuar Qeverinë Hoti për mos mbështetje të sektorit shëndetësor në luftën me pandeminë…

Kollçaku: Vuçiq nuk është njeri i paqes

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmira Kollçaku ka deklaruar për Euronews Albania se Albin Kurti gjithmonë është prononcuar për Gjykatën Speciale…

​Mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë takimin e radhës në të cilin pritet të caktohet data për…

Zemaj-Kollçakut: Ke marr shtesa pa asnjë ditë kontribut në IKSHPK

Ministri i Shëndetësisë dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçku, janë përplasur në Kuvendin e Kosovës. Fillimisht deputetja Kollçaku akuzoi…
error: