11 vjet më parë, Fatmir Sejdiu dha dorëheqje nga posti i presidentit

Fatmir Sejdiu dha dorëheqje nga posti i presidentit të Kosovës më 27 shtator  2010, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, me…

Eshtrat e Demë Ali Pozharit rivarrosen në vendlindje, gjithë jetën ia kushtoi bashkimit kombëtar

Në Pozhar të Deçanit është bërë rivarrimi i eshtrave të patriotit Demë Ali Pozhari. Me zbulimin e një pllake përkujtimore…

Sejdiu: Rugova e dinte se lufta do të ndodhë

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, i është kthyer debatit të vjetër lidhur me krahun e luftës…

Sejdiu para 13 viteve reagoi për “ndarjen funksionale” që pretendonte Serbia në Kosovë

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu më 20 qershor të vitit 2008, kishte mbajtur një fjalim para Këshillit të Sigurimit të…

​Osmani: U bashkuam për të përkujtuar kontributin e jashtëzakonshëm të presidentit Rugova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, bashkë me ish-presidentët e tjerë të Kosovës, kanë vizituar muzeun “Shtëpia e Pavarësisë së Kosovës…

Osmani bashkë me ish-presidentët nderojnë Rugovën, e quajnë arkitekt të shtetit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ish presidentët kanë bërë homazhe tek shtatorja e Ibrahim Rugovës, kjo për të…

Osmani takon ish presidentët: Ndërtimi i një modeli të ri të konsultimit i domosdoshëm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ish-presidentët, Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga. E para e…

Ish-presidenti dhe bashkëshortja e tij mposhtin Covid-19

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, së bashku me bashkëshorten, kanë arritur ta mposhtin koronavirusin. Sejdiu që për një javë me…

Sejdiu nuk kandidoi për kryetar të LDK-së: Isa Mustafa ka dirigjuar të gjitha proceset në parti

Ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka adresuar një mori kritikash karrshi proceseve brenda LDK-së, duke thënë janë procese të degjeneruara…

Sejdiu: Uroj të jetë kuvend i mbarë dhe i unitetit

Ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka uruar që kuvendi i sotëm i LDK-së të jetë i mbarë dhe i unitetit.…
error: