Hoti: Asnjë cent i ndarë nga Qeveria për familjet e dëmtuara nga vërshimet

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë thirrje për Qeverinë që t’u dalë në ndihmë familjeve të…

Familjet dhe bizneset e prekura nga vërshimet në gjendje të rëndë në Klinë, Elezaj kërkon ndihmën e qeverisë

Vërshimet e ditëve të fundit kanë lënë shumë dëme edhe në komunën e Klinës si në prona publike ashtu edhe…

Gjermania përjashton ndihmën shtesë për familjet që përballen me inflacionin në rritje

Megjithëse gjermanët po përballen me inflacionin në rritje, ministri gjerman i Financave, Christian Lindner ka përjashtuar mundësinë për t’i ofruar…

Braktisja e madhe e Shqipërisë, familjet emigrojnë, në shkolla mungojnë 17.543 nxënës

Fenomeni i emigracionit po zbraz shkollat. Këtë vit shkollor në banka janë ulur 17 543 nxënës më pak. Rënia më…

Klitschko: Gjysma e familjeve në Kiev ende pa energji elektrike

Dy ditë pas një breshërie raketash ruse kundër furnizimit me energji elektrike dhe ujë të Ukrainës, gjysma e familjeve në…

​Dështon votimi për masat emergjente, Rizvanolli: Familjet t’i izolojnë shtëpitë para se të ftohet moti

Në seancën e sotme parlamentare nuk pati kuorum për votimin e vazhdimit të masave emergjente për furnizim me energji elektrike. …

Projekti SEEK ndihmoi mbi 1 mijë familje dhe 26 komplekse banesore për efiçiencë

Sot është mbajtur konferenca përmbyllëse e projektit “Subvencione për Efiçiencë të Energjisë në Kosovë (SEEK)”, projekti ky i implementuar nga…