Gruaja nga Vitia kërcënohet me jetë nga ish-bashkëshorti

Një grua nga Vitia është kërcënuar me jetë nga ish bashkëshorti i saj. Rasti është cilësuar si dhunë në familje.…

Ndahen tabletë për Qendrat për Punë Sociale

Ministria e Financave të Republikës së Kosovës ka njoftuar se sot është mbajtur ceremonia e ndarjes së tabletëve për punonjësit…

Albulena Haxhiu ministre e drejtësisë takoi kryetarin e Prishtinës Përparim Rama

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, takoi kryetarin e komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Gjatë këtij takimi u theksua roli dhe…

Në qershor nga skema e ndihmës sociale përfituan 25.444 familje

Gjatë muajit qershor 2022 nga skema e ndihmës sociale kanë përfituar 25.444 familje me gjithsej 100.395 anëtarë, dhe nga skema…

​Mitrovicë, shkoi për ta marrë vajzën dhunohet nga ish-burri

Një femër ka raportuar në polici se ishte sulmuar fizikisht nga ish-burri i saj në banesën e këtij të fundit.…

25.482 familje përfitojnë nga skema e ndihmës sociale për muajin maj

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikoi sot “Statistikat e Mirëqenies  Sociale”, sipas të cilit gjatë muajit maj 2022 nga…

Gjakovë, mekanizmi kundër dhunës në familje mbajti takimin e radhës

Mekanizmi kundër dhunës në familje ka mbajtur sot në Gjakovë takimin e dytë të punës për këtë vit. Në takim…

Sillni këtë bimë sa më shpejt të jetë e mundur, ajo tërheq para e prosperitet në shtëpi dhe familje

Për të tërhequr pasuri dhe lumturi në shtëpi, ju rekomandojmë bimën e njohur – nenexhik. Është një simbol i bollëkut…

Dy të arrestuar për dhunë familjare në Ferizaj, njëri prej tyre 70-vjeç

Policia e Kosovës në Ferizaj në dy raste të ndara ka arrestuar dy persona për dhunë në familje. Mbrëmë rreth…

VV del me sqarim lidhur me subvencionimin e energjisë elektrike për familjet në nevojë

Në kuadër të masave mbështetëse për qytetarët Qeveria e Kosovës do të subvencionojë në pjesë të faturës së rrymës elektrike…