​70 për qind e rasteve të grave të vrara kryhen nga familjarët

Rreth 70 për qind e rasteve të grave të vrara janë kryer nga një anëtar i familjes dhe me armë…

​Vdes vëllai i Isa Mustafës

Ka vdekur vëllai i ish-kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa, Ragipi, i cili po vuante nga një sëmundje. Varrimi i të…

Hagë: Procedura e vizave vështirëson vizitat e familjarëve dhe të avokatëve

Mungesa e liberalizimit të vizave u shkakton problemeve jo vetëm qytetarëve, por dhe familjarëve të personave nga Kosova të akuzuar…

​Mes ankthit dhe shpresës, familjarët rrëfejnë për zhdukjen e të dashurve të tyre

Organizata “Ndriçimi i jetës” ka mbledhur dhjetë rrëfime nga familjarë të personave të pagjetur, të cilat i sjell në librin…

16 muaj nga zhdukja e Bedri Rexhepit, ende nuk dihet asgjë

Sot bëhen 16 muaj nga dita kur është zhdukur biznesmeni Bedri Rexhepi, por familja akoma nuk ka një përgjigje për…

​Dardan Krivaça mbrohet në heshtje

Ka përfunduar seanca fillestare në rastin e Marigona Osmanit ndaj të akuzuarve, Dardan Krivaça dhe Arbër Sejdiu. Krivaça ka shfrytëzuar…

​Dënimi i Nasim Haradinajt, flet gruaja e tij

“Hape derën, mos prit që unë do të lirohem”, i tha Nasimi nga Haga, bashkëshortes së tij në Gllogjan. Gjejlone…

Një vit nga zhdukja e Bedri Rexhepit, nuk dihet asgjë për fatin e tij

Sot janë bërë një vit prej se biznesmeni Bedri Rexhepi është zhdukur. Prej asaj kohe, nuk dihet asnjë gjë për…

11 muaj në kërkim të Bedri Rexhepit

Kanë kaluar plotë 11 muaj prej se Bedri Rexhepi është zhdukur. E familjarët e tij tashmë janë të indinjuar me…

Familjarët e Rexhailit nuk u besojnë institucioneve, 13 vjet në burg i pafajshëm

Jetulla Qerimi, familjar i të ndjerit Rexhail Qerimi tregon se si dhe nga kush e ka marr lajmin për vdekjen…