Burrat ndahen nga familja, mbi 29 mijë shtetas kaluan kufirin me Poloninë

Burrat ukrainas po ndahen nga familjet e tyre në kufirin e Ukrainës me Poloninë.BBC raporton se mijëra ukrainas kanë lënë…

​Prishtinasit po i paguajnë detektivët nga 500 euro për t’i përcjellë partnerët

Rreth 500 euro po kushton pazari për ta angazhuar një detektiv privat në Prishtinë. Kryeqytetasit kryesisht këtë metodë po del…

Pandemia dhe faktorët socio-ekonomikë, dhuna në familje vijoi trendin rritës edhe më 2021

Dhuna në familje vazhdon të mbetet një fenomen shqetësues në vendin tonë. Të dhënat e Policisë së Kosovës, që i…

Pse është e rëndësishme për fëmijët që e gjithë familja të hajë në tryezë?

Shumica prej nesh dinë të paktën një skenë filmi të përsosur ku e gjithë familja ulet në një tryezë dhe…

VV del me sqarim lidhur me subvencionimin e energjisë elektrike për familjet në nevojë

Në kuadër të masave mbështetëse për qytetarët Qeveria e Kosovës do të subvencionojë në pjesë të faturës së rrymës elektrike…

Gruaja e djegur nga acidi martohet me torturuesin e saj

Berfin Özek ishte viktimë e një sulmi me acid dy vjet më parë. Tani ajo ka tronditur familjen e saj.…

Specializantët protestojnë: “Familja nuk mund të na financoj gjatë gjithë jetës”

Të gjithë specializantët e angazhuar në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK)  me financim nga ministria e Shëndetësisë̈ dhe…

Djali i axhës së Astrit Ademajt: Sot e varrosëm anëtarin më të mirë të familjes, nuk i patëm hak askujt

Në varrezat e fshatit Katund i Ri është varrosur kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Astrit Ademaj i cili…