6 të akuzuar dënohen me 15 vjet e 8 muaj burg për falsifikim të parave

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me nga dy vjet e gjysmë burg E.K., H.K., N.G., Z.K. dhe V.K. (1),…

​Ngritet aktakuzë kundër shtatë personave për falsifikim të parasë dhe mbajtja të armëve

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër…

Falsifikonin dokumentet duke rritur kilometrat e veturave për më pak pagesë doganore

Njësia e Auto Krimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, pasi ka pranuar disa informacione inteligjente, rreth manipulimit apo…

Tre të arrestuar për falsifikim të parave në Mitrovicë

Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit Mitrovicë, pas hetimeve paraprake, ka realizuar sot një operacion policor, i…

Një i arrestuar për falsifikim të dokumenteve zyrtare dhe mashtrim

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person në Novosellë e Epërme të Gjakovës nën dyshimin për falsifikim të dokumenteve…

Arrestohen 12 persona, zbulohen laboratorët që prodhojnë dokumente të falsifikuara

Janë arrestuar 12 persona të dyshuar për kryerjen e veprave penale,  pjesëmarrje ose organizimi i grupit kriminal që lidhen me…

Para të falsifikuara në Prishtinë

Në Prishtinë janë raportuar dy raste të parave të falsifikuara. Një monedhë 100 euro dhe dy monedha tjera nga 500…

Falsifikuan para – një muaj arrest shtëpiak për dy të pandehur në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e…

Arrestohet me 800 euro të falsifikuara

Një shqiptar, shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në Gjilan, pasi të njëjtit gjatë kontrollit i është gjetur dhe…

Suarez futet në telashe, falsifikoi testin e gjuhës italiane, policia po e heton

Policia italiane ka nisur hetime në lidhje me Luis Suarez i cili dyshohet se ka keqpërdorur testin e gjuhës duke…